06.11.2022
Телеканал NTD

В Угорщині з’явилася радіостанція, яка розповідає про життя циган

В Угорщині з'явилася радіостанція, яка розповідає про життя циган

Власна радіостанція з'явилася в угорських циган у Будапешті. Називається «Діх», що означає «бачити». Ведуть ефір митці..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Власна радіостанція з’явилася в угорських циган у Будапешті. Називається «Діх», що означає «бачити». Ведуть ефір митці циганської національності.

Поки що на радіо одинадцять програм. Усі вони розповідають про життя циган — їхні традиції та проблеми.

[Беттіна Почай, ведуча]:
«Я хочу змінити ставлення до циган у суспільстві. Хочу повною мірою висвітлити цінності наших традицій і те, скільки доброго робили роми для суспільства в історії».

В Угорщині живе приблизно мільйон циган. Це 10 % населення країни. І хоча вони з’явилися тут у XIV–XV століттях, але й досі стикаються з дискримінацією.

Більша частина циганської громади живе бідно, багато хто не працює. Вищу освіту здобуває приблизно 1 %. Діти здебільшого закінчують лише початкову школу.

[Санді Мінзарі, ведуча]:
«Наші чоловіки гадають, що наше місце на кухні. Ми маємо постійно щось робити. І якщо живеш у традиційній циганській сім’ї, то жінці не можна водити машину, вона має постійно бути вдома й виховувати багато дітей. Таким має бути її життя».

Одна з ведучих радіо також проводить тематичні екскурсії для туристів, зокрема іноземних. Їм теж розповідає про циганське життя.

Нині в Угорщині корінне населення старіє, його чисельність зменшується. А ось циган стає дедалі більше. На думку експертів, у 2050 році їх кількість подвоїться.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Угорщині з’явилася радіостанція, яка розповідає про життя циганРідкісна каблучка з діамантом вагою 80 каратів не знайшла покупця на аукціоніНарендра Моді разом з індійцями відзначив Міжнародний день йогиНародний киргизький танець допомагає лікувати легеніСкрипку Страдіварі планують продати на аукціоні за 11 мільйонів доларівПожежники поборолися на міжнародних змаганнях у ПольщіВід обладунків самураїв до японської порцеляни: королівську колекцію показали в ЛондоніУ зоопарку Пакистану тварин рятують від спекиНеоціненні золоті рукописи з усього світу показали в ЛондоніПонад 60 кімоно показали на виставці в Нью-Йорку

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: