21.05.2022
Телеканал NTD

На Місяць уперше відправлять мініроботів

На Місяць уперше відправлять мініроботів

П'ять таких мініроботів незабаром полетять на Місяць, щоби досліджувати його поверхню. Це перша така наукова місія...

Дата завантаження: 2022-05-21

video

П’ять таких мініроботів незабаром полетять на Місяць, щоби досліджувати його поверхню. Це перша така наукова місія. Діаметр двоколісного ровера — 12 сантиметрів. Роботи зможуть зв’язуватися один з одним та з наземним командним центром.

Проєкт називається «Вулик». Його запустили мексиканські вчені.

[Густаво Медіна Танко, голова проєкту «Вулик»]:
«Ми подивилися, як влаштована природа. Вона створила багато істот, які самі собою прості, але працюють спільно. Бджоли, мурахи, черв’яки — примітивні тварини з відносно низьким інтелектом, але їхня сила в кількості. Разом вони можуть здійснити великі перетворення».

Розробляти мініроботів почали у 2016 році. Апарати виготовили з нержавіючої сталі, титанових сплавів та алюмінію. Їх обладнали механізмом для збору зразків місячної породи, у яких, можливо, знайдуть рідкісні метали.

[Густаво Медіна Танко, голова проєкту «Вулик»]:
«Раніше ніхто цього не робив. Не лише в Мексиці, а й у світі. Ми першими створили таких маленьких роботів та плануємо відправити їх на Місяць».

Запустити роботів планують у червені. Ракета-носій Vulcan («Вулкан») виведе на орбіту апарат Peregrine, а той доставить мініровери на Місяць. Водночас він стане першим американським апаратом, який здійснить посадку на супутник Землі за останні півстоліття.

Мексиканські вчені планують відправляти таких мініроботів не лише на Місяць, а й на астероїди. У проєкті також беруть участь 200 студентів інженерних, фізичних, математичних та хімічних факультетів.
Коротке посилання на цю сторінку:

На Місяць уперше відправлять мініроботівУчені досліджують чисту альтернативу ядерній енергіїУ Мехіко знайшли 500-річний вівтар ацтеків, усипаний морськими зірками20 нових видів орхідей виявили в Коста-РиціВиставка «Ідеальний дім»: технології для життя й дизайни інтер’єру показали в ЛондоніАерофотознімання снігу допомагає ліпше управляти водними ресурсами СШАЗаплющити очі, щоб побачити мистецтвоУ Японії зробили робота з руками-виделкамиОстанки найбільшого птерозавра юрського періоду знайшли в Шотландії«Жива морська стіна» поверне життя до берегів Сіднея

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: