18.08.2022
Телеканал NTD

Які санкції запроваджують щодо Росії

Які санкції запроваджують щодо Росії

Японія приєдналася до міжнародної ініціативи щодо відключення Росії від системи SWIFT. Утім, ЄС та «Велика сімка»..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Японія приєдналася до міжнародної ініціативи щодо відключення Росії від системи SWIFT. Утім, ЄС та «Велика сімка» не схвалили повного відключення. Поки вони готові це зробити лише для деяких російських банків.

[Фуміо Кісіда, прем’єр-міністр Японії]:
«Ми отримали запит від західних країн приєднатися до цього заходу. Тому Японія долучиться».

Раніше у відповідь на воєнний напад Росії на Україну західні країни обіцяли повне відключення від SWIFT. Нині цілком відключали лише одну країну ― Іран у 2012 році через його ядерну програму.

Японія також планує запровадити санкції щодо високопосадовців Росії та Білорусії і надати Україні фінансову допомогу розміром 100 мільйонів доларів.

Міністри закордонних справ ЄС також схвалили щодо Росії новий пакет санкцій. Вони заморозили резерви її центробанку, закрили для країни-агресора повітряний простір ЄС, відключили кілька її банків від SWIFT і наклали обмеження на окремих бізнесменів і чиновників.

Країни Заходу збираються заблокувати коло половини фінансових резервів російського центробанку.

Туреччина ж закрила прохід через Босфор і Дарданелли для військових кораблів Росії та України. Виняток зробили лише для тих, хто повертається до порту основної стоянки.

Агентство S&P знизило кредитний рейтинг Росії до «негативного». А ФІФА вже хоче розглянути питання про усунення Росії від усіх міжнародних змагань, якщо воєнні дії не припиняться найближчим часом.

Раніше федерація скасовувала матчі збірних у Росії. Зустрічі, у яких російська збірна буде стороною, що приймає, мають відбуватися на нейтральній території та без глядачів.

27 лютого Володимир Путін наказав привести сили ядерного стримування у стан підвищеної бойової готовності. Пентагон відповів, що здатний захистити себе та союзників.

У ЄС вважають, що кількість українців, які будуть змушені залишити свій дім через бойові дії, може перевищити сім мільйонів людей. Це вже назвали найбільшою гуманітарною кризою за багато років.
Коротке посилання на цю сторінку:

Які санкції запроваджують щодо РосіїПротести на Шрі-Ланці: люди вимагають відставки керівного сімейного клануВ Угорщині та Сербі у владі залишилися колишні лідериКількість біженців з України сягнула 2,8 мільйонаАмериканка понад 2 місяці намагалася виїхати з Китаю в умовах суворого карантинуУ Чилі палає велика лісова пожежаНові санкції проти Росії запровадили США, Велика Британія та ЄСЖителів Шрі-Ланки дратує китайська присутністьНовий теракт в Ізраїлі: застрелено п’ятьохНаплив мігрантів у США — рекордний за попередні 20 років

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: