21.06.2022
Телеканал NTD

Робот-кріт повзає в зерні й шукає жуків та грибок

Робот-кріт повзає в зерні й шукає жуків та грибок

Цей робот допоможе фермерам уберегти зерно. Він заривається в нього й знаходить осередки зараження. Апарат може..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

Цей робот допоможе фермерам уберегти зерно. Він заривається в нього й знаходить осередки зараження.

Апарат може пробратися вглиб на 10 метрів і повідомити про рівень температури й вологості. Якщо показники зависокі — це перша ознака того, що там може розмножуватися грибок чи жучки. А зіпсоване зерно доведеться знищити.

[Лоренцо Конті, винахідник робота]:
«Кількість зерна, яке щороку у світі втрачають на етапі зберігання, перевищує 630 мільйонів тонн. Це понад 20 % загального обсягу, що в сховищах».

Фермер Роберт Ніл щотижня перевіряє зерно на складах. Це довга й кропітка робота. За його словами, головна проблема полягає в тому, що місць розмноження жуків не видно. Коли їх через кілька тижнів помічають, уже пізно щось удіяти.

[Роберт Ніл, фермер]:

«Якщо неправильно заповнити зерносховище, то починає підвищуватися температура й вологість, через що жуки розмножуються швидше. Також скоріше ростуть мікотоксини та грибки».

Через те, що пошуки проводять вручну, часто можна пропустити «гарячу точку». А цей робот-кріт пробереться навіть у найвіддаленіші закутки, а потім відправить усі дані на смартфон.

[Артем Лук’янов, технічний директор компанії-розробника]:
«Він рухається, захоплюючи колесами зерна. Якщо направити ребра так, щоб вони почали захоплювати, то апарат почне розчищати поверхню під собою. А якщо зробити колеса гладкими, то він пересуватиметься набагато повільніше».

А ще він зможе виявити в зерні прошарки повітря. Вони дуже небезпечні для тих, хто ходить зверху. Були випадки, коли через них фермерів затягувало вглиб, як у сипких пісках, і вони задихалися.

Розробники й далі тестують пристрій. Можливо, його остаточний варіант буде з кабелем. По-перше, це дасть йому змогу працювати значно довше. По-друге, якщо робот зламається, його буде легше знайти.

Як очікують, у продаж він надійде вже цього літа.
Коротке посилання на цю сторінку:

Робот-кріт повзає в зерні й шукає жуків та грибокНа Місяць уперше відправлять мініроботівСонячна електростанція полегшує побут селян у МалавіПоклик предків: з’явився застосунок, у якому можна передати послання з минулого в майбутнєЗ’явилося перше зображення чорної діри, що в центрі нашої галактикиЗаплющити очі, щоб побачити мистецтвоАрхеологічний парк у Гватемалі зберіг історію розвиткуНова система спостереження допоможе позбутися заторів у столиці Австралії«Жива морська стіна» поверне життя до берегів СіднеяПалестинцям роздають «розумні» протези

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: