03.10.2021
Телеканал NTD

НАСА прогнозує, що впродовж 10 років прибережні зони буде затоплено

НАСА прогнозує, що впродовж 10 років прибережні зони буде затоплено

Затоплення прибережних територій — гостріша проблема, ніж уважали раніше. Про це свідчить нове дослідження НАСА. Згідно..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Затоплення прибережних територій — гостріша проблема, ніж уважали раніше. Про це свідчить нове дослідження НАСА. Згідно з ним, у містах, що стоять на узбережжях, протягом наступних десяти років повеней значно побільшає.

Раніше вважали, що проблема серйозно посилиться приблизно через 80 років.

Обстежили здебільшого узбережжя США. Однак висновки актуальні для всього світу.

[Бен Гамлінгтон, керівник дослідження]:
«У цьому й наступному десятилітті ми побачимо, що повені, які ми спостерігаємо зараз, стануть нормою. Нам доведеться навчитися із цим жити, адаптуватися, щоб прибережні громади могли вести нормальне життя».

Особливу увагу приділили явищу, яке називають «коливанням Місяця».

[Бен Гамлінгтон, керівник дослідження]:
«Це пов’язано здебільшого з орієнтацією Місяця щодо Землі. Буває, що вплив, який здійснює супутник на коливання припливів, має тривалу циклічність — приблизно 20 років. Ми виявили, що цей вплив збігається з підвищенням рівня моря. Так, очікуємо повені з 2030 по 40-й рік».

Дослідження НАСА збігається з іншими прогнозами щодо підвищення рівня моря.

Так, згідно зі статтею в Nature Communications, особливо вразливими перед повенями будуть тропічні країни. І постраждалих від цього лиха може виявитися вдвічі більше, ніж вважали раніше.

Річ у тім, що 62 % низинних територій суші перебуває в тропічних регіонах. Загалом 30 % розташовані в Азії.

Учені вважають, що до 2100 року рівень Світового океану підніметься на метр.
Коротке посилання на цю сторінку:

НАСА прогнозує, що впродовж 10 років прибережні зони буде затопленоЗацифровувати комах почали в лондонському музеїНайдавніша зі знайдених могила розкриває поховальні ритуали, що були 78 тис. років томуНовий застосунок розшифровує почуття котівАнглійське місто почнуть опалювати за допомогою воднюНовий робот-медуза «їсть» сміття на поверхні моряГрузинський стартап робить USB-кабелі з кришок від пляшокMobile World Congress проходить без багатьох великих компанійАеротаксі «Archer» планують вивести на ринок США у 2024 роціМіланські науковці вивчають мумію за допомогою комп’ютерної томографії