03.01.2021
Телеканал NTD

Перший у світі надрукований на 3D-принтері міст відкрився в Амстердамі

Перший у світі надрукований на 3D-принтері міст відкрився в Амстердамі

Королева Нідерландів разом із роботом відкриває новий визначний об'єкт Амстердама й одночасно яскраве свідчення неминучого технічного..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Королева Нідерландів разом із роботом відкриває новий визначний об’єкт Амстердама й одночасно яскраве свідчення неминучого технічного прогресу.

На одному зі знаменитих каналів міста з’явився сталевий міст, який надрукували на 3D-принтері. Це перший такий у світі.

У його створенні використали технологію пошарового синтезу за допомогою зварювальної дуги.

[Тім Гертьєнс, засновник компанії ― будівельника мосту]:
«Технологію, яку ми використали для друку мосту, насправді ми розробили самі. Це комбінація зварювального устаткування й робототехніки. Тобто дві частини. Але програмне забезпечення, яке ми розробили, керує всією системою й перетворює її на 3D-принтер».

Футуристичний міст спроєктував нідерландський дизайнер Йоріс Ларман. Поставили конструкцію над одним із найстаріших каналів Амстердама. Її монтаж — кульмінація багаторічної роботи, яку почали ще 2015 року.

[Тім Гертьєнс, засновник компанії ― будівельника мосту]:
«Це не лише дає змогу зробити речі дешевшими й ефективнішими, але і є новим інструментом архітекторів і дизайнерів».

На мосту встановлено датчики, які дослідники з Імперського коледжу Лондона використовуватимуть для спостереження за конструкцією в режимі реального часу. Це допоможе зрозуміти, як міст реагує на активний рух пішоходів.

[Міша Мос, член міської ради Амстердама]:
«Ми відстежимо поведінку людей у публічних місцях, а ще зрозуміємо причину, через яку наші мости й канали зношуються».

Міська рада дозволила учасникам проєкту збирати дані впродовж двох років.
Коротке посилання на цю сторінку:

Перший у світі надрукований на 3D-принтері міст відкрився в АмстердаміВ Австралії вивчають невловних качкодзьобів, щоб захистити їх від вимиранняБатько створив для сина екзоскелет, щоб він зміг ходитиMobile World Congress проходить без багатьох великих компанійУ Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню анімеПлавучі зелені острови допоможуть очистити озеро від синьо-зелених водоростейДослідження: какаду навчають один одного відкривати сміттєві бакиУ Нідерландах відкрили найдовшу велодоріжку із сонячних панелейАмериканські науковці навчилися озвучувати думки тих, хто втратив можливість говоритиМіланські науковці вивчають мумію за допомогою комп’ютерної томографії