03.11.2021
Телеканал NTD

У Монако проходить регата на екологічних човнах

У Монако проходить регата на екологічних човнах

Екологічні човни, розсікаючи хвилі за допомогою вітру й поновлюваних джерел енергії, змагаються на швидкість. Біля берегів..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Екологічні човни, розсікаючи хвилі за допомогою вітру й поновлюваних джерел енергії, змагаються на швидкість.

Біля берегів Монако проходить восьма щорічна регата Monaco Energy Boat Challenge. За головний приз борються 32 команди, зокрема 22 університети. Вони приїхали випробувати на міцність свої розробки.

Усі плавзасоби діляться на три категорії: енергетичний клас, клас сонячної енергії і клас відкритого моря.

Човни на сонячних батареях, багато з яких покриті фотоелектричними панелями, беруть участь у кожній регаті. Перші змагання відбулися у 2014 році.

[Кевін Шістель, інженер]:
«Третій рік ми хочемо довести, що можемо створити човен, який легко побудувати, якщо так можна сказати, і за його допомоги вигравати перегони. <…> Над цим проєктом працюють молоді інженери з усього світу».

Організатори кажуть, що цього року ще більше команд використовує водневе пальне. За допомогою H2O по хвилях ковзає сім прототипів.

[Джеремі Лагарріг, голова журі]:
«Торік у нас було 20 % човнів, які працюють на водні, цього року — уже 60 %. Є навіть човни, що використовують як водень, так і сонячну енергію, тому ми йдемо в напрямку більшої різноманітності з погляду енергетичного балансу. І це те, що ми із самого початку хотіли просувати за допомогою цієї регати».

Організатори надіються, що човни, які тут показують, зроблять суднобудування екологічнішим.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Монако проходить регата на екологічних човнахСобаки допомагають науковцям шукати черепахАеротаксі «Archer» планують вивести на ринок США у 2024 роціНовий застосунок розшифровує почуття котівМанікюр за 10 хвилин: як робот фарбує нігтіРоботи-помічники й станції медогляду: у Парижі пройшла виставка технологійДжефф Безос успішно злітав у космос на своєму корабліМексиканські науковці відкрили новий вид динозаврівУ Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню анімеДослідження: вакцина AstraZeneca ефективна й для ревакцинації