23.12.2021
Телеканал NTD

Дослідження: вакцина AstraZeneca ефективна й для ревакцинації

Дослідження: вакцина AstraZeneca ефективна й для ревакцинації

Третя доза вакцини AstraZeneca викликає потужну імунну відповідь. Такого висновку дійшли фармацевти англо-шведської компанії та вчені..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Третя доза вакцини AstraZeneca викликає потужну імунну відповідь. Такого висновку дійшли фармацевти англо-шведської компанії та вчені Оксфордського університету.

Другу і третю дозу вакцини називають бустерними. Вони підсилюють імунну відповідь, що формується після першого щеплення. У дослідженні брало участь 90 осіб. Значних побічних ефектів після введення третьої дози вакцини в них не зафіксували.

[Тереза Ламбе, співробітниця Оксфордського університету]:
«Були деякі побоювання, що ми не зможемо використовувати цю вакцину для ревакцинації, але дослідження свідчать про протилежне».

Фахівці також з’ясували, що ефективність другої дози збільшується, якщо її вводити не через чотири, а через 12 тижнів після першої. Також результати дослідження показали, що дві дози вакцини AstraZeneca надійно захищають від важкого протікання хвороби в разі зараження індійським і британським штамами коронавірусу. У дослідженні брало участь 30 осіб.

Проте вчені поки не бачать потреби в ревакцинації.

[Тереза Ламбе, співробітниця Оксфордського університету]:
«Введення двох доз вакцини ефективно допомагає розвантажити лікарні. Але є ще багато країн, де люди не отримали навіть однієї дози. Тому вакцини, щонайперше, слід відправляти туди».

Дослідники не виключають, що ситуація може погіршитися, як це було восени і взимку. В такому разі теж може знадобитися ревакцинація. Також третьої вакцини можуть потребувати певні групи людей.

[Тереза Ламбе, співробітниця Оксфордського університету]:
«Можливо, у літніх або людей з ослабленим імунітетом знизиться кількість антитіл. Тоді таким людям треба підсилити імунну відповідь».

Учені також запустили випробування вакцини проти південноафриканського штаму коронавірусу. Він турбує фахівців тим, що імунна система людей, які перехворіли, і багатьох, які отримали щеплення, не розпізнає цей варіант, і вони знову заражаються.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дослідження: вакцина AstraZeneca ефективна й для ревакцинаціїХолестерин, серцеві напади та інсульти: вчені тестують новий препаратКит на чотирьох лапах: у Єгипті виявили останки незвичайної амфібіїРобот-хамелеон допоможе вдосконалити технологію активного камуфляжуУ Монако проходить регата на екологічних човнахЧому в Австралії почали вивчати вугрів?Міланські науковці вивчають мумію за допомогою комп’ютерної томографіїМарсохід НАСА взяв першу пробу марсіанського камінняЯк і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбітіКомпанія «Apple» показала новий «iPhone 13»