03.12.2021
Телеканал NTD

Китай може втратити статус найбільш населеної країни світу

Китай може втратити статус найбільш населеної країни світу

Людей дедалі більше, а житла дедалі менше. Індії загрожує демографічна криза. Як кажуть в ООН, уже..

Дата завантаження: 2021-08-02

video

Людей дедалі більше, а житла дедалі менше. Індії загрожує демографічна криза. Як кажуть в ООН, уже на початку 2027 року країна має обігнати Китай за чисельністю населення.

Наразі в Індії проживає мільярд 300 мільйон осіб. Водночас люди переїжджають із сіл до великих міст, де надіються знайти кращу роботу й освіту.

Через це на перший план вийшла проблема доступного житла в мегаполісах, зокрема в Нью-Делі. Оскільки його не вистачає, виникає дедалі більше міських нетрів.

[жителька Індії]:
«Через брак роботи люди із сіл їдуть до міст. І наші міста перенаселені. Якщо ми зробимо села розвиненішими й освіченішими, різниця вже не буде такою великою».

Нетрі здебільшого зводять незаконно. Там панує антисанітарія, бо немає ні каналізаційної системи, ні водопроводу, ні електрики.

Сміття, стічні канави й діти, що граються на вузьких вуличках. Район нетрів Сангам-Віхар, що в Делі, різко контрастує із розкішними кварталами столиці Індії.

[житель Індії]:
«Якщо подивитися, як швидко зростає населення, то складається враження, що за 20 років люди стануть канібалами».

У 2015 році уряд прем’єр-міністра Нарендри Моді розпочав програму «Житло для всіх». Її метою було до 2022 року побудувати 20 мільйонів квартир у містах і 30 мільйонів будинків у селах. Утім, згідно з дослідженнями, майже 15 мільйонів індійських сімей, як і раніше, живуть у незаконних спорудах.

Водночас влада хоче стримати зростання кількості населення за принципом моделі комуністичного Китаю. Так, найгустонаселеніший штат Індії Уттар-Прадеш нещодавно запропонував закон, який заборонить сім’ям мати більш як дві дитини.
Коротке посилання на цю сторінку:

Китай може втратити статус найбільш населеної країни світуУ Києві відновили аудіоекскурсії в Бабиному ЯруКолекцію трофеїв легендарного футболіста Альфредо Ді Стефано виставлять на аукціонАмериканці стежать за життям пташиних сімей через камериГрецький острів замінить усі автомобілі на електричніФранцуз витратив 25 млн євро на притулок для циркових і піддослідних тваринЧисельність рідкісних піренейських рисей вдалося відновити до 1100ООН готується до збільшення кількості біженців в АфганістаніТуреччина заборонила імпорт пластикових відходівУгандійка робить зі сміття модні сумки