Балканські рисі, яким загрожує вимирання, дістали шанс вижити. У Північній Македонії нещодавно з’явився новий національний парк Шар-Планина. Він розташувався в однойменних горах. Дебати про заснування цього заповідника тривали 27 років.
[Соня Геберт, координаторка Програми ООН з довкілля]:
«Це величезне досягнення для природи й для людей. І дуже важливо, що в нас уже заплановано схвалені проєкти. Вони гарантують, що цей національний парк не буде так званим паперовим парком, який є лише на мапі».
Балканська рись — підвид звичайної рисі. Вона перебуває під захистом уже понад півстоліття, але її чисельність скорочується. Уважають, що в дикій природі живе менш як 50 дорослих рисей. Головна загроза для них — браконьєрство й вирубування лісів.
[Соня Геберт, координаторка Програми ООН з питань довкілля]:
«Їхнє місце проживання зруйновано. Вони більше не мають можливості вільно пересуватися лісами та спокійно розмножуватися».
Рисі полюють на оленів, зайців та лисиць. Але, коли їжі не вистачає, нападають і на овець. Тому ці кішки стали мішенню для фермерів. Тепер же влада компенсуватиме скотарям втрати.
Новий національний парк межує з македонським заповідником Маврово і з парком Шар-Планина в Косово.
[Соня Геберт, координаторка Програми ООН з питань довкілля]:
«Парк площею 63 тисячі гектарів стане частиною великого заповідника й допоможе захистити велику екосистему. На цій території є багато видів тварин, які перебувають під захистом».
У горах Шар-Планина також мешкають бурі ведмеді, вовки, сарни, кабани та інші дикі тварини.
Коротке посилання на цю сторінку: