23.11.2021
Телеканал NTD

Для порятунку балканських рисей створили заповідник у Північній Македонії

Для порятунку балканських рисей створили заповідник у Північній Македонії

Балканські рисі, яким загрожує вимирання, дістали шанс вижити. У Північній Македонії нещодавно з'явився новий національний парк..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Балканські рисі, яким загрожує вимирання, дістали шанс вижити. У Північній Македонії нещодавно з’явився новий національний парк Шар-Планина. Він розташувався в однойменних горах. Дебати про заснування цього заповідника тривали 27 років.

[Соня Геберт, координаторка Програми ООН з довкілля]:
«Це величезне досягнення для природи й для людей. І дуже важливо, що в нас уже заплановано схвалені проєкти. Вони гарантують, що цей національний парк не буде так званим паперовим парком, який є лише на мапі».

Балканська рись — підвид звичайної рисі. Вона перебуває під захистом уже понад півстоліття, але її чисельність скорочується. Уважають, що в дикій природі живе менш як 50 дорослих рисей. Головна загроза для них — браконьєрство й вирубування лісів.

[Соня Геберт, координаторка Програми ООН з питань довкілля]:
«Їхнє місце проживання зруйновано. Вони більше не мають можливості вільно пересуватися лісами та спокійно розмножуватися».

Рисі полюють на оленів, зайців та лисиць. Але, коли їжі не вистачає, нападають і на овець. Тому ці кішки стали мішенню для фермерів. Тепер же влада компенсуватиме скотарям втрати.

Новий національний парк межує з македонським заповідником Маврово і з парком Шар-Планина в Косово.

[Соня Геберт, координаторка Програми ООН з питань довкілля]:
«Парк площею 63 тисячі гектарів стане частиною великого заповідника й допоможе захистити велику екосистему. На цій території є багато видів тварин, які перебувають під захистом».

У горах Шар-Планина також мешкають бурі ведмеді, вовки, сарни, кабани та інші дикі тварини.
Коротке посилання на цю сторінку:

Для порятунку балканських рисей створили заповідник у Північній МакедоніїТуреччина будує стіну на кордоні з ІраномВ Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканівНайменша корова у світі живе в БангладешУ Барселоні поменшає доріг і побільшає тротуарівДо Барселони повертаються іноземні туристиЧерез посуху в Бразилії висихають водосховищаКамери спостереження в операційних Південної Кореї стануть обов’язковимиСписок Світової спадщини ЮНЕСКО: які об’єкти виключатьПрем’єр Великої Британії розповів, як країна повертатиметься до нормального життя