21.01.2021
Телеканал NTD

Еколог з Уганди робить столи й паркани з пластикового сміття

Еколог з Уганди робить столи й паркани з пластикового сміття

Це звалище зовсім не прикрашає столицю Уганди, але це також і джерело для нового бізнесу. Підприємець,..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Це звалище зовсім не прикрашає столицю Уганди, але це також і джерело для нового бізнесу.

Підприємець, який захищає довкілля, поставив неподалік пункт збору, щоб перетворювати викинуті поліетиленові пакети й одноразові пляшки на щось корисне.

Джеральд Ндашім’є заснував компанію, пункти збору якої вже є в різних регіонах країни, зокрема й у Кампалі, Вакісо, Муконо та інших великих містах. І скрізь можна знайти багато звалищ, де є пластик.

[Джеральд Ндашім’є, підприємець]:
«Коло 12–15 % відходів — це пластик. І велику його частину не збирають і не переробляють. Він потрапляє на відкриті звалища, подібні до того, що ви бачите тут».

Джеральд почав із того, щоби просто збирати пластикове сміття й підтримувати чистоту довкілля. Але його ідея переросла в цілий бізнес, у якому працює понад 100 осіб, серед яких і молоді мами. Він також платить тим, хто приносять сировину.

Пластикові пляшки подрібнюють. Потім зі шматочків роблять різні предмети: від столів для пікніка до стовпів для парканів.

[Джеральд Ндашім’є, підприємець]:
«Стовп для огорожі зроблено з 11 кілограмів пластику. Якщо брати, приміром, пляшки з-під газованої чи не газованої води, то в кілограмі — 47 пляшок, тобто на один стовп треба коло 500 пляшок».

Компанія також продає подрібнений пластик організаціям, які його переробляють.

Ще один проєкт Джеральда — завадити пластику потрапляти до озера Вікторія, яке потопає у смітті. Він встановлює сітки на всіх основних дренажних каналах, щоб виловлювати відходи до того, як вони опиняться в озері.
Коротке посилання на цю сторінку:

Еколог з Уганди робить столи й паркани з пластикового сміттяПральну машину для бідних винайшли у Великій БританіїУ Барселоні поменшає доріг і побільшає тротуарівДля порятунку балканських рисей створили заповідник у Північній МакедоніїЄС готується до напливу афганських біженців і нелегальних мігрантівСправжній чай ройбуш тепер можуть робити лише в ПАРУ Новій Зеландії після щеплення вакциною «Pfizer» уперше померла людина«Харчова пустеля»: жителям міста в США бракує магазинівКолонію морських коників помітили в забрудненій грецькій лагуні