23.10.2021
Телеканал NTD

GPS-трекери для дроздів: біологи вивчають причини міграції співочих птахів

GPS-трекери для дроздів: біологи вивчають причини міграції співочих птахів

Біолог Емілі Вільямс дивиться в бінокль, спостерігаючи за співочими птахами в Такома-парку в штаті Меріленд. Її..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Біолог Емілі Вільямс дивиться в бінокль, спостерігаючи за співочими птахами в Такома-парку в штаті Меріленд. Її завдання — зловити мандрівного дрозда й закріпити на ньому мініатюрний GPS-маяк. На відміну від деяких інших побратимів із сімейства дроздових ці пернаті — перелітні.

[Емілі Вільямс, біолог Джорджтаунського університету]:
«Одна з головних цілей дослідження — з’ясувати, чому деякі птахи мігрують, а деякі ні. Чи закладено це генетично? Нам треба точно визначити, яку роль у цьому відіграє генетика, а яку — довкілля».

Дослідження, яке триває вже три роки, проводять біологи Джорджтаунського університету. Раніше вони могли спостерігати лише за птахами більшими, ніж горобцеподібні, бо GPS-трекери були важкими.

Тепер технологія вдосконалилася. До того ж маленький маяк може визначати місце перебування птаха з точністю до десяти метрів. Раніше похибка становила 200 кілометрів.

[Пітер Марра, біолог Джорджтаунського університету]:
«Щоб зрозуміти, як птахи мігрують і чому вони це роблять, треба прикріпити до їхньої спини спеціальне обладнання. Його сигнали вловлюють штучні супутники на орбіті Землі, а також антена на МКС».

Супутник, вловивши сигнал, посилає його на комп’ютер, і біологи дізнаються де перебуває птах. Так складається картина маршрутів міграції, місць зимівлі та розмноження.

Учені також спостерігають за мандрівними дроздами, які гніздяться в штатах Індіана, Флорида й Техас. Вони з’ясували, що ці птахи під час міграції можуть пролітати понад 4500 кілометрів.

У майбутньому біологи планують застосовувати GPS-трекери, які можуть вимірювати вологість повітря й атмосферний тиск.
Коротке посилання на цю сторінку:

GPS-трекери для дроздів: біологи вивчають причини міграції співочих птахівДізнатися походження шерсті для вашого нового светра тепер можна за QR-кодомПівнічна жаба через 30 років повернулася до НорфолкуНауковці почали перегони із часом, збираючи давній лідНАСА прогнозує, що впродовж 10 років прибережні зони буде затопленоДрони допомагають на пляжах іспанським рятувальникамСонячний човен фараона Хеопса перевезли до Великого Єгипетського музеюОстанки колишнього раба розкривають таємниці життя ПомпеївГрузинський стартап робить USB-кабелі з кришок від пляшокУ Швейцарії будують високогірну сонячну електростанцію