23.11.2021
Телеканал NTD

Перші у світі банки виникли в Марокко

Перші у світі банки виникли в Марокко

Однією з найстаріших банківських систем є зерносховища, які використовували бербери — етнічна група, що жила на..

Дата завантаження: 2021-09-23

video

Однією з найстаріших банківських систем є зерносховища, які використовували бербери — етнічна група, що жила на півдні Марокко.

Свої сховища вони називали ігудар. Там зберігали не лише зернові культури, але й документи, бобові, олію, фініки, ювелірні вироби та багато іншого.

[Халід Аларуд, дослідник]:
«Ці колективні житниці — перше свідчення зародження банків, тобто безпечних місць для зберігання власності. Вони такі ж старі, як і ці гори. Важко навіть визначити дату, коли вони з’явилися».

Сховища зазвичай будували в безпечних місцях, де не бувало природних катаклізмів і куди складно потрапити під час війни чи спроби пограбування.

Такі укріплені споруди можна знайти на рівнині Сус і в горах Антиатлас.

[Саїд Уфкір, представник адміністрації Тассегдельта]:
«Це давній скарб. Їх вважають банком, де зберігалося таке зерно, як ячмінь і пшениця. Також там зберігали документи: сертифікати власності й коштовності, особливо срібло».

Міністерство культури Марокко нещодавно вирішило зробити сховища національним надбанням. Воно також подало заявку на включення їх до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.
Коротке посилання на цю сторінку:

Перші у світі банки виникли в Марокко1300-річну статуетку випадково знайшли в річці в ІндіїПремію «Еммі» здобув серіал «Корона» й не тільки вінЗалишки стародавньої церкви під руїнами іншого храму знайшли у Великій БританіїДо тайського «Королівства тигрів» повертаються відвідувачіМеркель відкрила найбільшу в Німеччині виставку картин Яна ВермераУ Боснії і Герцеговині виявили давньоримську дорогуВеликий синій кит зі сміття: у Києві з’явився новий артоб’єктПодивитися на акулу: як із небезпеки зробили перевагуШедеври на кілька годин: хорватський майстер малює на пляжах