24.05.2021
Телеканал NTD

Як жителі різних півкуль святкують зимове й літнє сонцестояння

Як жителі різних півкуль святкують зимове й літнє сонцестояння

Індіанці аймара зустрічають перші промені сонця, що сходить над стародавнім містом Тіаванако. Піднявши долоні вгору, вони..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Індіанці аймара зустрічають перші промені сонця, що сходить над стародавнім містом Тіаванако. Піднявши долоні вгору, вони вбирають позитивну енергію і вітають 5529-й аймарський Новий рік.

[Флавіо Майдана, мер Тіаванако]:
«Сонячні промені заряджають нас енергією, щоб ми використовували її в житті. Також цього дня вирішується, чи буде хорошим урожай».

Індіанці аймара святкують Новий рік 21 червня — у день зимового сонцестояння в Південній півкулі. Вони вірять, що цього дня Сонце дає Землі тепло, провіщаючи початок весни. Індіанці проводять ритуали, щоб задобрити світило й богиню Пачамаму — Матір-Землю.

А в Північній півкулі тим часом святкують день літнього сонцестояння. Британці ще до схід сонця зібралися в Стоунхенджі. Світанок тут почався коло п’ятої ранку за місцевим часом, але сонце сховалося за хмари.

Проте шанувальники друїдських обрядів поклонилися духам природи, провівши старовинний ритуал.

Літнє сонцестояння здавна відзначає багато народів. У східних слов’ян це свято відоме як Іван Купала.
Коротке посилання на цю сторінку:

Як жителі різних півкуль святкують зимове й літнє сонцестоянняРідкісні експонати декоративного мистецтва показали в КиєвіКолишній індійський інженер уже 30 років робить яскравих ляльокПомацати й понюхати: у Нідерландах відкрили виставку картин для незрячихПолоскотати нерви: хто готовий зробити фото на прозорому балконі в Сан-ПаулуЦвітуть лише шість днів: у Ріо милуються квітками табебуйВеселі змагання з перенесення дружин улаштували в УгорщиніВиставка в музеї Прадо: чому жінки писали маленькі картиниНа Дунаї відбувся заплив на незвичайних човнахПодивитися на акулу: як із небезпеки зробили перевагу