28.08.2021
Телеканал NTD

«Рідке золото»: як берберські жінки роблять арганову олію

«Рідке золото»: як берберські жінки роблять арганову олію

Ці працівниці належать до корінної етнічної групи Марокко — берберів. Вони видобувають насіння з плодів арганії...

Дата завантаження: 2021-10-28

video

Ці працівниці належать до корінної етнічної групи Марокко — берберів. Вони видобувають насіння з плодів арганії. Роботі сприяє традиційна музика й пісні.

Жінки працюють на заводі в селі Тіут. Тут виробляють арганову олію, яку називають «рідким золотом».

[Мме Захра Хаккі, працівниця заводу]:
«Ми працюємо, але ще разом тішимося та співаємо».

На південному заході Марокко арганову олію здавна використовують у кулінарії. Але тепер вона дуже популярна в усьому світі як косметичний засіб для догляду за шкірою обличчя й волоссям. На місцевому ринку літр олії коштує 30–50 доларів, а на міжнародному — 250.

Виробництво починається з висушування плодів арганії на сонці. Потім дістають насіння, яке перетирають і віджимають. У виробленні харчової олії насіння попередньо обсмажують, а для виготовлення косметики використовують метод холодного віджиму.

На фабриці в Тіуті частину роботи автоматизовано. Але насіння традиційно дістають вручну. Для цього найняли 130 жінок. Підприємство оплачує їхні медичні страховки й організувало курси грамотності. А ще воно відкрило дитячий садок.

[Брахім Еррамі, голова програми розвитку Тіута]:
«Це один із перших кооперативів (із виробництва арганової олії), які є в Марокко. Він відкрився у 2002 році. Керівництво найняло групу жінок і поліпшило її матеріальне становище й умови життя».

Арганія росте лише на півдні Марокко. Дерева досягають 10 метрів заввишки й живуть до 200 років. Плід арганії зріє рік. Його насіння багате на вітамін Е, каротин, а ще незамінні й ненасичені жирні кислоти.
Коротке посилання на цю сторінку:

«Рідке золото»: як берберські жінки роблять арганову оліюСпорт та екологія — головні тренди на виставці дитячих товарів у ЛондоніІндійка зібрала 10 000 традиційних ляльок і виставляє їх раз на рікABBA випустить перший за 40 років новий альбомЯк незрячі іспанці літають в аеротрубіПоказ «Dolce & Gabbana»: блиск, кольори й символи ВенеціїСписок ЮНЕСКО поповнили два об’єкти з МадридаЯк жили кочівники в Ладакху, показали на фестивалі в ІндіїКоштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у КиєвіЗ висоти пташиного польоту: Сноудонія дістала статус ЮНЕСКО