24.04.2021
Телеканал NTD

В Австралії зберігають спогади людей поважного віку для майбутніх поколінь

В Австралії зберігають спогади людей поважного віку для майбутніх поколінь

Австралійка Гелен Меррітт зустрічає в себе вдома в Канберрі незвичайну гостю. Трейсі — волонтерка. Вона бере..

Дата завантаження: 2021-10-24

video

Австралійка Гелен Меррітт зустрічає в себе вдома в Канберрі незвичайну гостю. Трейсі — волонтерка. Вона бере участь у проєкті, який має допомогти стареньким людям із важкими хворобами зберегти спогади про своє життя.

[Гелен Меррітт, жителька Канберри]:
«Розповісти історію свого життя волонтерові, який її запише, — дорогоцінна можливість для хворої людини, бо ця розповідь збережеться для сім’ї».

Гелен прожила життя, сповнене пригод і любові. Вона згадує школу, юні роки й заміжжя.

[Гелен Меррітт, жителька Канберри]:
«У рідних назавжди залишаться мої спогади. Гадаю, найкраще в цьому те, що я залишаю дітям справжню частинку себе. Моє життя було досить приємним, тому мені подобається про нього розповідати».

Одна година аудіозапису для волонтера означає довгі години роботи. Розповідь треба перенести на папір і відредагувати. Але Трейсі не шкодує сил.

[Трейсі, волонтерка]:
«Спостерігаючи, як Гелен заново переживає ці події, можна зрозуміти, що вона згадує те, про що не думала цілу вічність».

Програму створила організація «Паліативна допомога Австралійської столичної території».

[Трейсі Гіллард, директор організації «Паліативна допомога АСТ»]:
«Людина, розповідаючи свою історію, може помітити, що прожила дивовижне життя. І це для того, хто наближається до кінця своїх днів, дуже важливо. Це допомагає усвідомити, як багато пережито. І це теж дає лікувальний ефект».

Записані й відредаговані розповіді пацієнтів потім друкують. А ось Гелен каже, що участь у програмі стала для неї найкращими ліками.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Австралії зберігають спогади людей поважного віку для майбутніх поколіньП’ятирогий баран став зіркою інтернетуГладіатори в обладунках з’явилися в Центральному парку Нью-ЙоркаНезвичайний рекорд: 30 прапорів України підняли на повітряних куляхХудожник перевірив, що зможе створити на горі за мінус 10 градусів ЦельсіяДо 95-річчя Вінні-Пуха вийшла нова книжка про його пригодиЦеремонію зміни варти біля Букінгемського палацу провели вперше з початку пандеміїУ Венеції побудували човен у вигляді гігантської скрипки«Carolina Herrera» показала колекцію для гламурних і казкових жінокВеселі змагання з перенесення дружин улаштували в Угорщині