Рибак Антоні Фіанні везе на човні свою нову морозильну камеру.
Він живе на острові біля південного узбережжя Кот-д’Івуару, і в його село електрику поки не провели.
Ось чому цей морозильник не зовсім звичайний. Він працює на енергії сонця.
«Кулбокси» розробила ганська компанія, що створює прилади зі сонячними панелями. Це спосіб зберігати продукти, що швидко псуються, там, де немає електромережі.
[Антоні Фіанні, рибалка]:
«Деяку рибу, щоб зберегти якнайдовше, ми коптимо. Іншу кладемо в лід, щоб вона полежала два-три дні перед поїздкою на ринок. Сьогодні лід дорогий, тому ми покладаємо надії на цю морозильну камеру».
Антоні та його дружина купили «кулбокс» на виплат. Тепер вони зможуть зберігати улов до десяти днів.
Утім, у компанії кажуть, що такі прилади із сонячними панелями стануть у пригоді не лише рибалкам. Вони також дуже допоможуть медичному сектору. Завдяки їм, наприклад, можна буде зберігати вакцину проти коронавірусу, що сприятиме прискоренню процесу вакцинації в Африці.
[Тьєррі Адоніс, голова фірми ― виробника «кулбоксів» у Кот-д’Івуарі]:
«Якщо уряди й міністерства охорони здоров’я не мають цього холодного логістичного ланцюга, то, очевидно, люди у віддаленій місцевості не матимуть доступу до вакцин».
Наразі ці морозильні камери тестують у рибальських селах Сенегалу й Кот-д’Івуару. Також компанія почала їх постачати до деяких медичних центрів.
За статистикою, коло 60 % усіх закладів охорони здоров’я країн Африки, що південніше Сахари, не мають доступу до електроенергії.
Коротке посилання на цю сторінку: