08.12.2021
Телеканал NTD

Експоліціянта Дерека Шовіна визнали винним у смерті Джорджа Флойда

Експоліціянта Дерека Шовіна визнали винним у смерті Джорджа Флойда

20 квітня винесли вирок ексофіцерові поліції міста Міннеаполіс Дереку Шовіну. Його визнали винним у смерті афроамериканця..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

20 квітня винесли вирок ексофіцерові поліції міста Міннеаполіс Дереку Шовіну. Його визнали винним у смерті афроамериканця Джорджа Флойда за всіма трьома пунктами звинувачення, а саме: убивство другого ступеня, ненавмисне вбивство другого ступеня та вбивство третього ступеня.

Максимальне покарання за найсерйозніший злочин — убивство другого ступеня — становить 40 років позбавлення волі. Засідання тривало два дні. Присяжні засідателі витратили на обговорення коло восьми годин.

46-річний Флойд помер 25 травня 2020 року після того, як Шовін та три інші офіцери утримували його на землі поруч із поліційним автомобілем неподалік від місця ймовірного вчинення злочину.

Флойда затримали за підозрою у використанні в магазині фальшивої банкноти.

Шовін тримав коліно на шиї і спині Флойда дев’ять хвилин 29 секунд. Флойд скаржився, що задихається й зрештою перестав дихати. «Швидка» доставила його до лікарні, де той незабаром помер.

45-річний Шовін почав працювати в поліції Міннеаполіса у 2001 році. Його та ще трьох інших офіцерів, які брали участь у затриманні Флойда, було звільнено з роботи наступного ж дня після інциденту.

Під час судового засідання також заслухали думки низки експертів. Деякі сказали, що Флойд помер від нестачі кисню й асфіксії. Інші ж зазначили, що причиною смерті могла стати аритмія на фоні атеросклерозу й гіпертонічної хвороби. Також Флойд уживав фентаніл і метамфетамін.

Ще один експерт зазначив, що спосіб утримання був несмертельним і виправданим.

Смерть Флойда спричинила протести в усій країні. Тільки в Міннеаполісі під час заворушень було спалено або пошкоджено іншим чином більш як тисячу будівель. Перед оголошенням вироку Шовіну губернатор Міннесоти Тім Волц запровадив надзвичайний стан, побоюючись виникнення заворушень.

Колишні офіцери Ту Тао, Томас Лейн і Александер Куенг мають постати перед судом наприкінці цього року. Їх звинувачують у пособництві й підбурюванні до вбивства.
Коротке посилання на цю сторінку:

Експоліціянта Дерека Шовіна визнали винним у смерті Джорджа Флойда10-річний хлопчик, коли почався локдаун, переселився в намет«Гнізда» для бездомних: у Німеччині випробовують вуличні спальні капсулиБізнес на бананових кексах: як американка змінила професіюЮні австралійці з проблемних сімей навчаються на будівельників8 людей загинуло під час пожежі в ризькому нелегальному хостеліВ індійському селі досі добувають сіль методом випарюванняВогняне шоу в Ісландії: тисячі туристів поспішають до активного вулкана40 000 підземних поштовхів: на ісландському півострові Рейк’янес чекають виверженняДерждепартамент США додав до «чорного списку» двох іранських чиновників