21.03.2021
Телеканал NTD

На озері в Італії випробовують електрокатер на підводних крилах

На озері в Італії випробовують електрокатер на підводних крилах

У катері Candela Seven немов перед злетом пристібаються ременями і капітан, і пасажир. Це судно обладнано..

Дата завантаження: 2021-09-21

video

У катері Candela Seven немов перед злетом пристібаються ременями і капітан, і пасажир. Це судно обладнано підводними крилами, й під час руху воно підіймається над водою. Його випробовують на озері Маджоре в Італії.

Сама технологія не нова. Такий човен тестували тут і на початку XX століття. Але принципова відмінність сучасного катера в тому, що він електричний.

[Мікаель Мальберг, працівник компанії ― виробника катера]:
«Зараз катеру потрібно коло 25 кінських сил, щоб розігнатися до 20 вузлів. Звичайному човну знадобилося б 100–120 кінських сил».

Підводні крила, що підіймають корпус катера, дають змогу зменшити тертя на 80 %. Завдяки цьому на одному заряді батареї можна пройти до 90 кілометрів. Розробники кажуть, що в суден на підводних крилах є як переваги, так і вади, тому вони внесли деякі зміни.

[Мікаель Мальберг, працівник компанії ― виробника катера]:
«Ми ніби-то усунули всі вади підводних крил і зробили їх роботу ефективнішою. До того ж ці крила висувні. Їх можна прибрати й витягнути човен на берег».

Катер обладнано датчиками, що відстежують рух хвиль. Сигнали надходять у бортовий комп’ютер, і той регулює кут нахилу підводних крил, щоб зменшити хитавицю.

[Умберто Амос, покупець]:
«Це фантастично, коли йдеш зі швидкістю 22 вузли й здатен говорити нормальним голосом, і до того ж не тратиш пального. Сподіваюся, колись таке зможе відчути кожен. Цей катер не створює хвиль і не турбує мешканців озера».

За словами розробників, розвиток сучасних технологій дав змогу здешевити виробництво такого катера. Зараз він коштує коло 250 тисяч євро, але 25 років тому довелося б заплатити 15 мільйонів.

Також у компанії планують будувати такі ж судна, але завдовжки до 60 метрів. Перший паром із підводними крилами пустять у Стокгольмі наступного року. Він вміщуватиме 30 пасажирів.
Коротке посилання на цю сторінку:

На озері в Італії випробовують електрокатер на підводних крилахМамонт, який пройшов два кола ЗемліУ Нідерландах відкрили найдовшу велодоріжку із сонячних панелейПланетохід «Наполегливість» почав шукати сліди життя на МарсіРобот досліджуватиме нори, щоб урятувати вомбатів від кліщівНовий робот-медуза «їсть» сміття на поверхні моряУ Монако проходить регата на екологічних човнахЯк залишатися щасливим у старості, з’ясували вченіЯк і де створюють нові матеріали для польотів на низькій навколоземній орбітіGPS-трекери для дроздів: біологи вивчають причини міграції співочих птахів