17.06.2021
Телеканал NTD

Новий застосунок для спостереження за тюленями допоможе захистити цих тварин

Новий застосунок для спостереження за тюленями допоможе захистити цих тварин

Сірі тюлені ліниво купаються в променях сонця біля пристані в британському місті Бріксем. Тут науковцям легко..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

Сірі тюлені ліниво купаються в променях сонця біля пристані в британському місті Бріксем. Тут науковцям легко спостерігати за їхнім життям. Але загалом у Великій Британії цих морських тварин 120 тисяч, і відстежувати їх переміщення нелегко.

Благодійний проєкт Seal і Плімутський університет розробили застосунок для смартфонів Seal Spotter. Тепер кожен британець може його встановити й реєструвати місце перебування тюленів.

[Сара Грінслейд, співзасновниця проєкту Seal]:
«Їх бачать у різних місцях, та ми не можемо бути всюди. Тож, якщо люди нас інформуватимуть, ми дізнаємося про місця проживання (тюленів)».

Зараз популяція сірих тюленів у Великій Британії зростає, проте на початку XX століття їх було всього 500 особин.

[Дункан Кенні, учасник проєкту Seal]:
«Застосунок допоможе нам більше дізнатися про життя тюленів на наших узбережжях. Коло 40 % світової популяції цих ссавців мешкає у водах Великої Британії. Це вразливий вид, і треба проявити турботу, щоб більше дізнатися про тюленів і ліпше їх захистити».

Користувачі програми ще можуть повідомляти про поведінку тюленів і стан їхнього здоров’я. Якщо тваринам треба буде допомога, науковці зможуть швидко її надати.

[жителька Бріксема]:
«Це дуже важливе дослідження. Тюлені постійно переміщаються, тому інформація про місця відпочинку й напрямки руху дуже цікава й допомагає зрозуміти, як живуть ці ссавці».

За словами дослідників, тюленям загрожує діяльність людей. Порти розростаються, і з’являються нові. Це змінює середовище проживання морських ссавців. Науковці вважають, що такий спосіб спостереження допоможе ліпше захищати популяції тюленів та інших тварин.
Коротке посилання на цю сторінку:

Новий застосунок для спостереження за тюленями допоможе захистити цих тваринУ Чилі знайшли скам’янілість раніше невідомої тварини віком 74 млн роківВ Австралії вивчають невловних качкодзьобів, щоб захистити їх від вимиранняМарсохід «Наполегливість» відправив на Землю перші звуки МарсаАнглійське місто почнуть опалювати за допомогою воднюСистему попередження про китів розробили в ІрландіїНауковці на крок наблизилися до розгадки антикітерського механізмуБудинки на 3D-принтері: нова індустрія в СШАУ Великій Британії з’явиться перший пасажирський катер з електродвигуномУ Франції тестують пристрій, який дає змогу зробити тест на COVID-19 удома