21.02.2021
Телеканал NTD

Нові фрагменти сувоїв Мертвого моря знайшли в ізраїльській печері

Нові фрагменти сувоїв Мертвого моря знайшли в ізраїльській печері

Ізраїльські археологи в печерах біля Мертвого моря знайшли фрагменти біблійного тексту. Нічого подібного не знаходили вже..

Дата завантаження: 2021-09-20

video

Ізраїльські археологи в печерах біля Мертвого моря знайшли фрагменти біблійного тексту. Нічого подібного не знаходили вже ось як 60 років.

Також знайдено стародавні монети й частково муміфікований скелет дитини, яка жила 6000 років тому. А ще виявили цілий плетений кошик, вік якого, імовірно, становить 10 500 років. Як уважають археологи, він стане найстарішим у світі.

Науковці обстежили понад 80 кілометрів смуги печер у пустелі на березі Мертвого моря. Проєкт був безпрецедентним. Роботу вели на випередження, адже в цій місцевості також орудують нелегальні шукачі старожитностей.

[Ейтан Клейн, співробітник Управління старожитностей Ізраїлю]:
«Дослідження такого масштабу в Юдейській пустелі ніколи раніше не проводили. Ми обстежили майже 100 кілометрів скель, і ви бачите результати».

Фрагменти тексту віком коло 2000 років містять біблійні вірші й відповідають сувою, виявленому коло 60 років тому. Саме тоді в цьому районі знайшли такий самий за значенням артефакт.

[Орен Ейблман, співробітник Управління старожитностей Ізраїлю]:
«Це нові шматочки пазла, які доповнять загальну картину того періоду та знайдених рукописів. Попри те, що ці шматочки невеликі, вони надали нам нову інформацію».

Це новий уривок із зібрання рукописів і фрагментів давніх єврейських текстів, які називають сувоями Мертвого моря. Уперше їх виявили 1947 року місцеві бедуїни в печерах Кумрану, що приблизно за 20 кілометрів на схід від Єрусалима.

Сувої, які також називають Кумранськими рукописами, дали уявлення про єврейське суспільство й релігію до й після Ісуса. Після того як їх уперше знайшли, почалися активні розкопки, але потім їх припинили. Відновили лише 2017 року, коли на чорному ринку виявили нові сувої.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нові фрагменти сувоїв Мертвого моря знайшли в ізраїльській печеріУ Швейцарії будують високогірну сонячну електростанціюАналіз крові для виявлення 50 видів раку тестують у Великій БританіїЗагадка Стоунхенджу: як кварц протримався 4500 роківМарсохід НАСА взяв першу пробу марсіанського камінняЯк помитися й поїсти за умов невагомостіSolar Orbiter зробив нові кадри ВенериМіланські науковці вивчають мумію за допомогою комп’ютерної томографіїСловацький аеромобіль здійснив перший міжміський політ у тестовому режиміУ Парижі до Олімпіади-2024 хочуть розпочати роботу служби аеротаксі