22.02.2021
Телеканал NTD

Нові фрагменти сувоїв Мертвого моря знайшли в ізраїльській печері

Нові фрагменти сувоїв Мертвого моря знайшли в ізраїльській печері

Ізраїльські археологи в печерах біля Мертвого моря знайшли фрагменти біблійного тексту. Нічого подібного не знаходили вже..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Ізраїльські археологи в печерах біля Мертвого моря знайшли фрагменти біблійного тексту. Нічого подібного не знаходили вже ось як 60 років.

Також знайдено стародавні монети й частково муміфікований скелет дитини, яка жила 6000 років тому. А ще виявили цілий плетений кошик, вік якого, імовірно, становить 10 500 років. Як уважають археологи, він стане найстарішим у світі.

Науковці обстежили понад 80 кілометрів смуги печер у пустелі на березі Мертвого моря. Проєкт був безпрецедентним. Роботу вели на випередження, адже в цій місцевості також орудують нелегальні шукачі старожитностей.

[Ейтан Клейн, співробітник Управління старожитностей Ізраїлю]:
«Дослідження такого масштабу в Юдейській пустелі ніколи раніше не проводили. Ми обстежили майже 100 кілометрів скель, і ви бачите результати».

Фрагменти тексту віком коло 2000 років містять біблійні вірші й відповідають сувою, виявленому коло 60 років тому. Саме тоді в цьому районі знайшли такий самий за значенням артефакт.

[Орен Ейблман, співробітник Управління старожитностей Ізраїлю]:
«Це нові шматочки пазла, які доповнять загальну картину того періоду та знайдених рукописів. Попри те, що ці шматочки невеликі, вони надали нам нову інформацію».

Це новий уривок із зібрання рукописів і фрагментів давніх єврейських текстів, які називають сувоями Мертвого моря. Уперше їх виявили 1947 року місцеві бедуїни в печерах Кумрану, що приблизно за 20 кілометрів на схід від Єрусалима.

Сувої, які також називають Кумранськими рукописами, дали уявлення про єврейське суспільство й релігію до й після Ісуса. Після того як їх уперше знайшли, почалися активні розкопки, але потім їх припинили. Відновили лише 2017 року, коли на чорному ринку виявили нові сувої.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нові фрагменти сувоїв Мертвого моря знайшли в ізраїльській печеріЯк бактерія костариканських жаб допоможе перемогти смертельний грибокЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтівСамовідновитися: японські слимаки вміють повністю регенеруватися«Розумні» турнікети в аеропорту Дубая допомагають пройти паспортний контроль за секундиНовий застосунок для спостереження за тюленями допоможе захистити цих тваринНа розкопках стародавньої Олімпії знайшли майже 3000-літню статуетку бикаПід час розкопок у Помпеях знайшли церемоніальну колісницюНовий тест визначає наявність коронавірусної хвороби по очахГонконгська компанія запустить масове виробництво медичних гуманоїдів