20.09.2022
Телеканал NTD

Науковці на крок наблизилися до розгадки антикітерського механізму

Науковці на крок наблизилися до розгадки антикітерського механізму

Давньогрецькі астрономи стежили за рухом планет і їхніх супутників, а також думали, що Сонце обертається навколо..

Дата завантаження: 2022-08-20

video

Давньогрецькі астрономи стежили за рухом планет і їхніх супутників, а також думали, що Сонце обертається навколо Землі. А допомагав їм у цьому антикітерський механізм — астрономічний калькулятор, який уважали технологічним дивом давнини. Сьогодні його називають найстарішим аналоговим комп’ютером у світі.

Пристрою приблизно два тисячоліття. Його виявили 1901 року неподалік від острова Антикітера в Егейському морі. Усередині механізм нагадує годинник. Коло 30 бронзових шестерень використовували, щоб обчислювати фази місяця, затемнення та іншу астрономічну інформацію, що стосується певних дат.

Нині ж британські науковці оголосили, що зрозуміли принцип роботи зубчастого механізму пристрою, за допомогою якого раніше передбачали астрономічні події. Вони також створили робочу комп’ютерну модель.

Повний принцип роботи тривалий час був невідомим. До того науковці мали всього 82 деталі. Тобто третину всього пристрою.

[Тоні Фріт, учасник дослідження]:
«Рентгенівські знімки дали нам величезну кількість додаткової інформації про те, що міститься всередині кожного із цих 82 фрагментів».

Дослідники кажуть, що це відкриття на крок наблизило їх до розуміння всіх можливостей пристрою й того, наскільки точно він передбачав астрономічні події. Тепер вони планують відтворити механізм за старовинними методиками.

[Тоні Фріт, учасник дослідження]:
«Це дуже фундаментальна частина нашої технологічної історії. Джерела виникнення ідей для створення комп’ютерних механізмів лежать у сивій давнині».

Водночас дослідники досі не можуть зрозуміти, як давні люди могли створити такий механізм, оскільки навіть тепер деякі його деталі неможливо виготовити без токарного верстата.
Коротке посилання на цю сторінку:

Науковці на крок наблизилися до розгадки антикітерського механізмуРиба-робот полює на пластик у Світовому океаніЗастосунок допомагає пакистанцям із глухотою спілкуватися з іншими людьмиЛондонський стартап створює аватари зі «справжнім обличчям» для метавсесвітуПрототип космічного заводу готують до запуску у Великій БританіїРуїни давньоримських храмів виявили в НідерландахАтмосферний генератор у Кенії виробляє воду з повітряГуртовий ринок у Мехіко стане ще й гігантською сонячною електростанцієюУ Японії зробили робота-цапаЦілий скарб зі стародавніх мумій знайшли в єгипетському некрополі Саккари

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: