Мапа космічного простору навколо Землі стала значно повнішою завдяки дослідникам-аматорам.
У цій анімації показано розташування так званих коричневих карликів у межах 65 світлових років від Сонця. Це коло 640 трильйонів кілометрів.
[Дейві Кікпатрік, дослідник із Каліфорнії]:
«Ці об’єкти не горять, як зірки, мільярди років, бо не мають внутрішнього джерела енергії. Тільки-но вони гинуть, то починають повільно остигати».
Дослідники-волонтери шукають коричневих карликів із 2017 року в межах проєкту НАСА «Дев’ята планета». Це ініціатива, у якій аматори допомагають професіоналам. Така співпраця знадобилася, бо в січні 2020 року припинив свою роботу космічний телескоп “Спітцер”. А саме він допомагав визначити відстань до коричневих карликів і їхнє точне розташування.
[Дейві Кікпатрік, дослідник із Каліфорнії]:
«Мали приблизно рік, щоб закінчити всі вимірювання. Саме тоді я зв’язався з користувачами Backyard Worlds і запропонував об’єднати зусилля. Хотів отримати список із кандидатів на коричневих карликів, бо в нас добігав кінця час, виділений на цю роботу».
Зрештою виявили десятки карликів.
[Леопольд Грамайс, астроном-аматор]:
«Це моє хобі. Хтось дивиться спортивні змагання, а я розглядаю зірки. Але це залежить від настрою і вільного часу. Іноді я витрачаю по дві години на тиждень, а іноді по 20».
Користувачі Backyard Worlds переглядають інфрачервоні зображення, отримані за допомогою телескопа НАСА «Вайс» (WISE). Зокрема короткі анімації, що показують, як з роками змінюються невеликі ділянки неба.
Потім за рухомими об’єктами, зазначеними користувачами, стежать професійні астрономи. Зараз зображення переглядає коло 150 тисяч користувачів.
Коротке посилання на цю сторінку: