08.12.2021
Телеканал NTD

Дослідники-аматори допомогли НАСА позначити на мапі космосу коричневих карликів

Дослідники-аматори допомогли НАСА позначити на мапі космосу коричневих карликів

Мапа космічного простору навколо Землі стала значно повнішою завдяки дослідникам-аматорам. У цій анімації показано розташування так..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

Мапа космічного простору навколо Землі стала значно повнішою завдяки дослідникам-аматорам.

У цій анімації показано розташування так званих коричневих карликів у межах 65 світлових років від Сонця. Це коло 640 трильйонів кілометрів.

[Дейві Кікпатрік, дослідник із Каліфорнії]:
«Ці об’єкти не горять, як зірки, мільярди років, бо не мають внутрішнього джерела енергії. Тільки-но вони гинуть, то починають повільно остигати».

Дослідники-волонтери шукають коричневих карликів із 2017 року в межах проєкту НАСА «Дев’ята планета». Це ініціатива, у якій аматори допомагають професіоналам. Така співпраця знадобилася, бо в січні 2020 року припинив свою роботу космічний телескоп «Спітцер». А саме він допомагав визначити відстань до коричневих карликів і їхнє точне розташування.

[Дейві Кікпатрік, дослідник із Каліфорнії]:
«Мали приблизно рік, щоб закінчити всі вимірювання. Саме тоді я зв’язався з користувачами Backyard Worlds і запропонував об’єднати зусилля. Хотів отримати список із кандидатів на коричневих карликів, бо в нас добігав кінця час, виділений на цю роботу».

Зрештою виявили десятки карликів.

[Леопольд Грамайс, астроном-аматор]:
«Це моє хобі. Хтось дивиться спортивні змагання, а я розглядаю зірки. Але це залежить від настрою і вільного часу. Іноді я витрачаю по дві години на тиждень, а іноді по 20».

Користувачі Backyard Worlds переглядають інфрачервоні зображення, отримані за допомогою телескопа НАСА «Вайс» (WISE). Зокрема короткі анімації, що показують, як з роками змінюються невеликі ділянки неба.

Потім за рухомими об’єктами, зазначеними користувачами, стежать професійні астрономи. Зараз зображення переглядає коло 150 тисяч користувачів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Дослідники-аматори допомогли НАСА позначити на мапі космосу коричневих карликівНа розкопках стародавньої Олімпії знайшли майже 3000-літню статуетку бикаНовий тест визначає наявність коронавірусної хвороби по очахНа озері в Італії випробовують електрокатер на підводних крилахУ Сінгапурі роботи-кур’єри доставляють продукти із супермаркетуНовий застосунок для спостереження за тюленями допоможе захистити цих тварин3D-модель Токіо допомагає міському плануванню й запобігає стихійним лихамМарсохід «Наполегливість» уперше добув кисень з атмосфери МарсаУ Луксорі знайшли Загублене місто віком 3400 роківУ Німеччині автобуси обладнають фільтрами, які знищують віруси