28.09.2021
Телеканал NTD

Нове дослідження: бабки відновлюють баланс, роблячи сальто назад

Нове дослідження: бабки відновлюють баланс, роблячи сальто назад

Дослідники з Імперського коледжу Лондона вивчили, як бабки контролюють свій політ і зберігають рівновагу. Використовуючи високошвидкісні..

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Дослідники з Імперського коледжу Лондона вивчили, як бабки контролюють свій політ і зберігають рівновагу.

Використовуючи високошвидкісні камери й комп’ютерну графіку, вони з’ясували, що ці комахи мають природний механізм вирівнювання балансу.

[Сем Фабіан, автор дослідження]:
«Зазвичай, якщо ми говоримо про контроль руху в комах і збереження балансу, це дуже активний процес, бо вони дуже маленькі. Ми очікували, що бабки робитимуть те ж саме. Коли ми їх скидали догори ногами з платформи, то навіть бабки в непритомному стані переверталися в потрібне положення».

Дослідники з’ясували, що бабки для стабілізації роблять сальто назад. Водночас мертві бабки просто падали вниз.

[Сем Фабіан, автор дослідження]:
«Це інстинктивний маневр, невелике сальто назад, яке дає їм змогу швидко відновити рівновагу».

Для дослідження вчені закріпили на лапках двадцяти бабок крихітні магніти, а також датчики, що відстежують рух. За допомогою таких же датчиків роблять комп’ютерну графіку для голлівудських фільмів.

У результаті отримали об’ємні зображення того, як бабки рухаються.

[Сем Фабіан, автор дослідження]:
«Щоб провести дослідження, потрібна спеціальна система захоплення рухів».

Учені сподіваються, що в майбутньому їхнє дослідження допоможе створити літальні апарати нового покоління, зокрема дрони.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нове дослідження: бабки відновлюють баланс, роблячи сальто назадУ Помпеях знайшли давній вуличний ресторан із фрескамиІлон Маск обіцяє $ 100 млн автору найкращої технології виловлювання вуглецюУ Токіо з’явилася станція миття рук і дезінфікування смартфонівІталійські лікарі відновили чоловікові обличчя за допомогою 3D-друкуПрибирання, доставляння і зв’язок: як роботи допомагали протистояти COVID-19 у 2020 році«Розумні» пилососи й роботи-помічники: новинки виставки CES-2021У Великій Британії зростає попит на домашній одяг класу люксПерша за 400 років: переселені бобри побудували греблю в СомерсетіБіля берегів Мексики знайшли новий вид китів