18.09.2021
Телеканал NTD

Ікра й котлети з водоростей: нова розробка австралійських учених

Ікра й котлети з водоростей: нова розробка австралійських учених

В Університеті Фліндерса австралійського міста Аделаїда булькоче дивний відвар. Місцеві дослідники стверджують, що ця червона рідина..

Дата завантаження: 2021-04-18

video

В Університеті Фліндерса австралійського міста Аделаїда булькоче дивний відвар. Місцеві дослідники стверджують, що ця червона рідина — супер’їжа, яка скоро перетвориться на червону ікру.

[Нікі Сперу, співробітниця Університету Фліндерса]:
«Ми використовуємо це як вихідний матеріал, щоб копіювати все, що є на ринку. Ми граємося з текстурою і запахом, щоб знайти щось, що буде привабливим і смачним для більшої частини людей».

Джерело цієї ікри — океан, але зовсім не осетер. Її отримують із таємного інгредієнта — мікроводоростей.

Розробляють такі продукти в межах програми створення екологічних способів отримання їжі.

[Кірстен Гейманн, дослідниця]:
«Нам треба знайти альтернативні джерела білка, які зменшили б викиди СО2 й забезпечили б постачання високоякісних і здорових харчів».

Водорості вирощують прямо в лабораторії. Потім їм надають потрібної форми.

Кінцевий результат багатий білком і живильними речовинами. Учені навіть можуть визначати, як цей продукт засвоюватиметься.

[Пенг Су, дослідник]:
«Я можу встановити, наскільки довго чи швидко ці поживні речовини потраплятимуть до мого організму».

Найбільше питання полягає в тому, які ж ці водорості на смак? Учені кажуть, що вихідний матеріал має виражений морський смак, проте можна використовувати смакові добавки й ароматизатори.

З таких водоростей уже намагаються робити пасти й веганські котлети. Можливо, уже скоро ця продукція з’явиться на полицях австралійських супермаркетів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Ікра й котлети з водоростей: нова розробка австралійських ученихВакцина AstraZeneca не дає повного захисту від південноафриканського штаму коронавірусуЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтівМистецтво й технології: як у Флоренції роблять 3D-копію статуї ДавидаКенійці створили протез, який працює від сигналів мозкуІталійські лікарі відновили чоловікові обличчя за допомогою 3D-друкуДавня мушля виявилася музичним інструментомМарсохід «Наполегливість» відправив на Землю перші звуки МарсаСамовідновитися: японські слимаки вміють повністю регенеруватисяРідкісне дерево віком 20 млн років знайшли на Лесбосі