21.04.2024
Телеканал NTD

Аргентинці кажуть, що тепер їжа для них — це розкіш

Аргентинці кажуть, що тепер їжа для них — це розкіш

Місячний рівень інфляції в Аргентині в травні, ймовірно, був найнижчим з 2022 року. Цьому сприяли заходи..

Дата завантаження: 2024-07-21

video

Місячний рівень інфляції в Аргентині в травні, ймовірно, був найнижчим з 2022 року. Цьому сприяли заходи жорсткої економії президента-лібертаріанця Хав’єра Мілея.

Утім, багато аргентинців кажуть, що ціни досі непомірні.

[Сільвія Кастро, жителька Аргентини]:

«Податки дуже високі, послуги та бензин дорогі, страхування дороге, а охорона здоров’я, яка мала подешевшати, коштує стільки ж і навіть дорожче. Щиро кажучи, досі не розумію, де видно, щоби інфляція зменшувалася».

І хоч місячні темпи інфляції сповільнилися, у річному обчисленні цей показник становить коло 300 %. Це найшвидше зростання цін у світі.

Мінімальна зарплата в країні не перевищує 260 доларів. Люди кажуть, що цього замало навіть на основні речі.

[Лаура Басуальдо, жителька Аргентини]:

«Я продавчиня й часто бачу покупців по той бік прилавка, які, якщо моя ціна їх не влаштовує, ідуть шукати щось дешевше. Нині всі ходять туди-сюди, бо щоразу грошей у кишенях дедалі менше. Їжа — це розкіш».

Уряд Аргентини стримує інфляцію, зменшуючи обсяг випуску паперових грошей, відновлюючи резерви та урізаючи витрати.

Коли Мілей у грудні став президентом, він різко девальвував національну валюту країни. Відтоді темпи інфляції ішли на спад. Якщо торік у грудні вона становила 25 %, то в травні, як кажуть експерти, вона знизилася до 5 %.
Коротке посилання на цю сторінку:

Аргентинці кажуть, що тепер їжа для них — це розкішЧерез пожежі Північна Македонія оголосила режим надзвичайного стануІзраїль звинуватив сестру лідера ХАМАСу Ісмаїла ГаніїЗливи спричинили хаос у ТоронтоХусити заявили, що арештували «членів шпигунської мережі США та Ізраїлю»Європа потерпає від виснажливої спекиКНР проводить військові навчання навколо ТайванюНовим президентом В’єтнаму призначили міністра громадської безпекиПрем’єр Іспанії тимчасово припинив виконувати обов’язки, щоб подумати про відставкуЖителі півдня США відгороджують будинки мішками з піском, рятуючись від повені

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: