01.10.2021
Телеканал NTD

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг завбільшки як Запоріжжя

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг завбільшки як Запоріжжя

Величезний айсберг відколовся від льодовика Антарктида В Антарктиді від льодовика Пайн-Айленд відколовся величезний айсберг завбільшки понад..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Величезний айсберг відколовся від льодовика
Антарктида

В Антарктиді від льодовика Пайн-Айленд відколовся величезний айсберг завбільшки понад 300 квадратних кілометрів. Дані було отримано завдяки зображенням із супутника, які надало Європейське космічне агентство.

Як повідомило ЄКА на своїй сторінці в соцмережі, відділившись, айсберг швидко розпався на дрібні частини.

Учені кажуть, що льодовиковий щит навколо південного полюса останні 30 років тане дедалі швидше.

Льодовик Пайн-Айленд і сусідній льодовик Туейтса сполучають центр Західно-Антарктичного льодовикового щита й океан. Вони щодня скидають величезну кількість льоду. Зараз це приблизно 10 метрів на день. Останні вісім років льодовик Пайн-Айленд щороку втрачає майже 60 мільярдів тонн льоду.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, минулого тижня на дослідницькій базі в Антарктиді зафіксували найвищу температуру на цьому континенті — +18,3 градуса Цельсія.

Учені вважають, що, якщо така тенденція триватиме, то за кілька століть рівень Світового океану може піднятися на три метри.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг завбільшки як ЗапоріжжяУ Південній Кореї найвищий приріст кількості хворих на COVID із грудня 2020 рокуЄС і США владнали найтривалішу суперечку в історії СОТУ Шотландії після парламентських виборів може відбутися новий референдум про незалежністьХоч трубопровід Colonial уже працює, але у Вашингтоні однаково бракує бензинуВ ЕС начал действовать цифровой сертификат вакцинацииПарламент Угорщини заборонив викладати ЛГБТ-ідеї в школахЖорстокий напад бойовиків у Буркіна-Фасо: 160 загиблих, серед них 20 дітейЧетверо загиблих: пожежі в Туреччині підбираються до готелів і житлових будинків