25.10.2024
Телеканал NTD

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг завбільшки як Запоріжжя

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг завбільшки як Запоріжжя

Величезний айсберг відколовся від льодовика Антарктида В Антарктиді від льодовика Пайн-Айленд відколовся величезний айсберг завбільшки понад..

Дата завантаження: 2024-05-25

video

Величезний айсберг відколовся від льодовика
Антарктида

В Антарктиді від льодовика Пайн-Айленд відколовся величезний айсберг завбільшки понад 300 квадратних кілометрів. Дані було отримано завдяки зображенням із супутника, які надало Європейське космічне агентство.

Як повідомило ЄКА на своїй сторінці в соцмережі, відділившись, айсберг швидко розпався на дрібні частини.

Учені кажуть, що льодовиковий щит навколо південного полюса останні 30 років тане дедалі швидше.

Льодовик Пайн-Айленд і сусідній льодовик Туейтса сполучають центр Західно-Антарктичного льодовикового щита й океан. Вони щодня скидають величезну кількість льоду. Зараз це приблизно 10 метрів на день. Останні вісім років льодовик Пайн-Айленд щороку втрачає майже 60 мільярдів тонн льоду.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, минулого тижня на дослідницькій базі в Антарктиді зафіксували найвищу температуру на цьому континенті — +18,3 градуса Цельсія.

Учені вважають, що, якщо така тенденція триватиме, то за кілька століть рівень Світового океану може піднятися на три метри.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг завбільшки як ЗапоріжжяПеребіжчики з КНДР розповіли свої історії на засіданні ООНБіля парламенту Грузії розганяють демонстрантів, поки всередині обговорюють закон про іноагентівУ Гаїті обрали голову перехідної ради та поміняли прем’єраПоліція очистила кампус Каліфорнійського університету від протестувальниківКНР проводить військові навчання навколо ТайванюБлінкен: «Ви не самі — за вами стоїть глобальна коаліція»У Південній Кореї лікарів-протестувальників збираються віддати під судТисячі протестувальників вийшли на вулиці ТайванюІзраїль звинуватив Туреччину в тому, що вона стала на бік ХАМАСу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: