12.02.2022
Телеканал NTD

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг завбільшки як Запоріжжя

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг завбільшки як Запоріжжя

Величезний айсберг відколовся від льодовика Антарктида В Антарктиді від льодовика Пайн-Айленд відколовся величезний айсберг завбільшки понад..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Величезний айсберг відколовся від льодовика
Антарктида

В Антарктиді від льодовика Пайн-Айленд відколовся величезний айсберг завбільшки понад 300 квадратних кілометрів. Дані було отримано завдяки зображенням із супутника, які надало Європейське космічне агентство.

Як повідомило ЄКА на своїй сторінці в соцмережі, відділившись, айсберг швидко розпався на дрібні частини.

Учені кажуть, що льодовиковий щит навколо південного полюса останні 30 років тане дедалі швидше.

Льодовик Пайн-Айленд і сусідній льодовик Туейтса сполучають центр Західно-Антарктичного льодовикового щита й океан. Вони щодня скидають величезну кількість льоду. Зараз це приблизно 10 метрів на день. Останні вісім років льодовик Пайн-Айленд щороку втрачає майже 60 мільярдів тонн льоду.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, минулого тижня на дослідницькій базі в Антарктиді зафіксували найвищу температуру на цьому континенті — +18,3 градуса Цельсія.

Учені вважають, що, якщо така тенденція триватиме, то за кілька століть рівень Світового океану може піднятися на три метри.
Коротке посилання на цю сторінку:

В Антарктиді від льодовика відколовся айсберг завбільшки як ЗапоріжжяЕкономіка КНДР скочується внизЖителі Пекіна бояться можливого суворого локдаунуУ Чилі утворилася гігантська карстова вирва діаметром 25 метрівЧерез повінь в Індії поширюється інфекціяПарламентські вибори у Франції: партія Макрона перемогла з мінімальним відривомВООЗ закликає Європу робити більше щеплень проти COVID та повернути маскиУ Валенсії намагаються загасити лісову пожежуДві масові стрілянини за вихідні: 11 загиблих, 8 поранених

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: