06.07.2021
Телеканал NTD

У Єгипті показали понад 100 незайманих саркофагів віком 2500 років

У Єгипті показали понад 100 незайманих саркофагів віком 2500 років

Влада Єгипту показала понад сто стародавніх саркофагів, нещодавно знайдених у некрополі Саккара, що неподалік від Каїра...

Дата завантаження: 2021-03-06

video

Влада Єгипту показала понад сто стародавніх саркофагів, нещодавно знайдених у некрополі Саккара, що неподалік від Каїра. Усі вони добре збереглися, і за 2500 років їх жодного разу не торкалася рука людини. У саркофагах поховані жерці та вельможі, які жили за доби XXVI династії фараонів.

[Мустафа аль-Вазирі, голова Вищої ради у справах старожитностей Єгипту]:
«Ми оголошуємо, що знайшли понад 100 незайманих і непошкоджених саркофагів, прикрашених розписами. Їх виявили всього за кілька сотень метрів звідси. Також знайдено понад 40 похоронних масок, статуетки, (ритуальний посуд) канопи та чудова дерев’яна статуя».

Саркофаги виявили в кількох похоронних камерах, які містяться на глибині від десяти до 12 метрів.

У серпні археологи також знайшли в некрополі Саккара 59 стародавніх трун. Але ті саркофаги збереглися не так добре, як виявлені пізніше. До того ж у них поховано людей нижчого стану.

Усі саркофаги з муміями та інші артефакти виставлять у Великому Єгипетському музеї. Його планують відкрити наступного року.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Єгипті показали понад 100 незайманих саркофагів віком 2500 роківГонконгська компанія запустить масове виробництво медичних гуманоїдівУ Німеччині розробили екологічну пошукову системуУ Токіо з’явилася станція миття рук і дезінфікування смартфонівІнженер без кінцівок намагається створити «розумні» протезиФранцузькі науковці намагаються зрозуміти, чому COVID-19 супроводжується втратою нюхуУ Японії випустили окуляри, що визначають тон шкіри обличчя«Розумне» дзеркало допомагає тренуватися й дотримуватися дистанціїПівденнокорейський «розумний» нашийник перекладає господарям гавкіт собакЯк інженери Boston Dynamics «навчили» роботів красиво танцювати