22.12.2021
Телеканал NTD

Про наближення білих ведмедів попереджатимуть радари

Про наближення білих ведмедів попереджатимуть радари

На узбережжі Гудзонової затоки в канадській провінції Манітоба сотні білих ведмедів чекають морозів, а точніше, того..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

На узбережжі Гудзонової затоки в канадській провінції Манітоба сотні білих ведмедів чекають морозів, а точніше, того часу, коли воду вкриє крига, і вони зможуть полювати на кільчастих нерп. А поки вони особливо небезпечні для 900 жителів найближчого містечка Черчилл.

Зараз місто розробляє план запобігання конфліктам між тваринами й людиною. Тут вирішили перевірити, чи можуть військові радари фіксувати наближення хижаків.

Як з’ясувалося, це можливо. Використовуючи функцію штучного інтелекту, радари здатні попереджати про ведмедів навіть під час бурі чи вночі.

Наступного року систему вперше використають у туристичному таборі норвезького міста Лонгйїр, де в серпні ведмідь загриз чоловіка.

Природозахисники кажуть, що останніми роками ведмеді почали довше залишатися на березі через потепління клімату. Однак це також відкрило нові можливості.

[Джефф Йорк, природозахисник]:
«В Арктиці теплішає, тане лід. Ми бачимо на березі дедалі більше ведмедів, і залишаються вони там довше. Одночасно вільний від льоду океан дає можливість більшій кількості туристів відвідати Арктику».

Коли радар помічатиме ведмедя, що підійшов надто близько до людей, на місце відправлятимуть рейнджерів, які використовуватимуть різні способи, щоб його відігнати: від гумових куль до вертольотів.

Варто зазначити, що в Черчиллі люди давно звикли до сусідства з білими хижаками. Тут навіть є негласне правило: не замикати двері машин і будинків, щоб кожен міг потрапити всередину, рятуючись від ведмедя.
Коротке посилання на цю сторінку:

Про наближення білих ведмедів попереджатимуть радариГонконгська компанія запустить масове виробництво медичних гуманоїдівІталійські лікарі відновили чоловікові обличчя за допомогою 3D-друкуУчитель під час шкільних канікул зробив своєму учневі протезУ Німеччині автобуси обладнають фільтрами, які знищують вірусиЯк бактерія костариканських жаб допоможе перемогти смертельний грибокНова канатна дорога полегшить перевезення людей в Мехіко«Розумні» турнікети в аеропорту Дубая допомагають пройти паспортний контроль за секундиВ Африці «сонячні» морозильні камери допоможуть зберігати рибу й вакциниДавня мушля виявилася музичним інструментом