01.08.2021
Телеканал NTD

У Великій Британії з’явиться перший дім, який збудує робот-муляр

У Великій Британії з'явиться перший дім, який збудує робот-муляр

Це стіни майбутнього дому в селі Еверінгем. Він стане першою будівлею у Великій Британії, яку спорудить..

Дата завантаження: 2021-03-01

video

Це стіни майбутнього дому в селі Еверінгем. Він стане першою будівлею у Великій Британії, яку спорудить робот.

Автоматизованого муляра створила компанія з Йоркширу. Вона розробляла робота приблизно чотири роки, а тепер уперше випробовує його за межами заводу.

[Стюарт Паркс, директор компанії ― розробника робота-муляра]:
«Ми наслідуємо традиційний метод укладання цегли, просто цей процес автоматизовано. Розчин наноситься традиційним методом, а потім укладається цегла. Поруч із роботом стоїть досвідчений муляр-оператор».

Розробники робота кажуть, що технологія не загрожує втратою робочих місць. Замішують розчин, як і раніше, люди. До того ж деякі завдання може виконати лише кваліфікований фахівець.

Робот-муляр має просто прискорити будівництво. Він укладає цеглу вдвічі швидше, ніж людина.

[Девід Лонгботтом, гендиректор компанії ― розробника робота-муляра]:
«Це одна з останніх галузей, яка не запровадила робототехніку й не просунулася вперед. Технологія будівництва виникла тисячі років тому, цеглу зроблено так, щоб вона поміщалася в руці людини. Відтоді нічого не змінилося».

Робота обладнано комп’ютером. Туди закладають цифрове креслення й план робіт. Система тричі вимірює кожну цеглину, бо всі вони трохи різного розміру. Потім надходить розчин, і робот за допомогою датчиків визначає, як ліпше покласти будівельний матеріал. Також машина може визначати, чи підходить для роботи погода. Наприкінці кожного дня робот фотографує дім.

[Стюарт Паркс, директор компанії ― розробника робота-муляра]:
«Оскільки це комп’ютер, його можна під’єднати до інтернету. Це дає змогу місцевому керівництву прямо з офісу стежити за роботою всіх машин. Директор у головному офісі теж може оглядати всі будмайданчики й у режимі реального часу бачити, як працює кожен робот».

Творці робота сподіваються, що технологія привабить до будівельної галузі більше молоді. Зараз у Великій Британії муляри здебільшого середнього віку.

Також розробники вважають, що такі машини допоможуть розв’язати проблему нестачі житла. Країні щороку треба 200 тисяч нових будинків. Устигають здати лише 100 тисяч.

Дім в Еверінгемі зведуть за кілька тижнів. У майбутньому робот споруджуватиме аналогічні будинки всього за два тижні. Компанія планує вивести технологію на ринок через пів року.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Великій Британії з’явиться перший дім, який збудує робот-мулярМарсохід «Наполегливість» відправив на Землю перші звуки МарсаПрибирання, доставляння і зв’язок: як роботи допомагали протистояти COVID-19 у 2020 роціФранцузькі науковці намагаються зрозуміти, чому COVID-19 супроводжується втратою нюхуПерша за 400 років: переселені бобри побудували греблю в СомерсетіУ Помпеях знайшли давній вуличний ресторан із фрескамиЯпонська компанія показала костюм для ідеального визначення розмірів одягуКенійці створили протез, який працює від сигналів мозкуІкра й котлети з водоростей: нова розробка австралійських ученихРідкісне дерево віком 20 млн років знайшли на Лесбосі