01.09.2021
Телеканал NTD

На Тайвані новий робот-лаборант за день обробляє 2000 тестів на COVID-19

На Тайвані новий робот-лаборант за день обробляє 2000 тестів на COVID-19

Це новітній робот для боротьби з коронавірусом. Він виконує функцію лаборанта, який досліджує зразки біологічної рідини..

Дата завантаження: 2021-03-01

video

Це новітній робот для боротьби з коронавірусом. Він виконує функцію лаборанта, який досліджує зразки біологічної рідини людини. Апарат розробила біотехнологічна компанія з Тайбея.

Робота обладнано трьома маніпуляторами, тож одночасно він може обробляти багато зразків. Водночас він імітує дії людини, щоб не допустити перехресного забруднення під час проведення аналізів.

Розробники сподіваються, що такий високотехнологічний лаборант допоможе зупинити поширення коронавірусу й підтримає світову економіку, що постраждала від пандемії.

[Арвін Чжень, працівник компанії ― розробника робота-лаборанта]:
«Робот може видавати 2000 результатів аналізів за день. Якщо в аеропорту Кеннеді чи сінгапурському аеропорту встановити 100 таких роботів, то ці аеропорти зможуть повністю відновити рейси й дати можливість пасажирам безпечно подорожувати. Це пожвавить економіку країни».

Нову технологію вже використовують в одній із лікарень Тайбея. Раніше результатів тестів чекали щонайменше два дні. Тепер вони надходять значно швидше.

[Лі Шимін, лікар]:
«Робот допоможе знайти баланс між контролем над епідемією та підтримкою економіки. Можна буде масово працювати й водночас ефективно запобігати поширенню вірусу».

Робот-лаборант також здатен відрізняти грип від коронавірусу.

[Лі Шимін, лікар]:
«Це дуже ефективно під час профілактики епідемій. Хворого на грип не відправлять на карантин, і помилок поменшає».

Робота-лаборанта використовують у кількох урядових установах, у центрах контролю над захворюваннями й трьох лікарнях Північного й Центрального Тайваню.
Коротке посилання на цю сторінку:

На Тайвані новий робот-лаборант за день обробляє 2000 тестів на COVID-19У Токіо з’явилася станція миття рук і дезінфікування смартфонівФотопастки у гватемальських джунглях зняли життя ягуарівНове дослідження: бабки відновлюють баланс, роблячи сальто назадТайські археологи знайшли скелет кита віком 5000 роківІталійські лікарі відновили чоловікові обличчя за допомогою 3D-друкуПорцеляновий посуд із лялькового будиночка королеви продадуть на аукціоніЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтівМарсохід «Наполегливість» відправив на Землю перші звуки МарсаРобот-катамаран дослідить рекордно швидку ерозію на півдні Австралії