22.01.2021
Телеканал NTD

Аборигени Австралії створили застосунок, який допоможе туристам

Аборигени Австралії створили застосунок, який допоможе туристам

Історії про минулі часи в сучасному застосунку. Аборигенна народність аранда, яка проживає в Центральній Австралії, вдається..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Історії про минулі часи в сучасному застосунку. Аборигенна народність аранда, яка проживає в Центральній Австралії, вдається до технологій, щоби привабити туристів і більше розповісти про свою культуру.

У місті Аліс-Спрінгс тепер усюди з’явилися таблички з описом пам’яток, на яких також можна знайти інструкцію, як установити спеціальний застосунок.

[Бенедикт Стівенс, один із розробників застосунку]:
«Застосунок допомагає налагодити зв’язок із гостями, а ті зможуть налагодити зв’язок із тутешнею спільнотою аранда, довідатись місцеву історію».

Застосунок не лише розповідає цікаві історії, але й містить прості уроки для вивчення місцевого діалекту. У ньому навіть є приклади вимови деяких слів.

[Ширлі Тернер, одна з розробниць застосунку]:
«Колись хтось зайде в магазин чи кафе й скаже «вурта». В іншій країні ви вітаєтеся тамтешньою мовою, а тут вам слід сказати «вурта»».

Місцеві жителі також кажуть, що якщо туристи поважатимуть місцеву культуру, то у відповідь матимуть таке ж шанобливе ставлення.

[Ширлі Тернер, одна з розробниць застосунку]:
«Люди гадають, що це просто місто. Та для нас, народності аранда, це священне місце».

Загалом у цій місцевості живе коло двох тисяч аборигенів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Аборигени Австралії створили застосунок, який допоможе туристамЯк турецьке озеро допоможе вивчати МарсУ Чилі знайшли скам’янілість раніше невідомої тварини віком 74 млн роківЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтівГонконгська компанія запустить масове виробництво медичних гуманоїдівУ Німеччині автобуси обладнають фільтрами, які знищують вірусиНовий тест визначає наявність коронавірусної хвороби по очахНовий застосунок для спостереження за тюленями допоможе захистити цих тваринІкра й котлети з водоростей: нова розробка австралійських ученихДослідники-аматори допомогли НАСА позначити на мапі космосу коричневих карликів