21.11.2021
Телеканал NTD

Чи допоможе панцир жука зробити будматеріали міцнішими

Чи допоможе панцир жука зробити будматеріали міцнішими

Панцир цього жука може витримати удар пташиного дзьоба, лапи тварини й навіть вагу автомобіля Toyota Camry...

Дата завантаження: 2021-04-21

video

Панцир цього жука може витримати удар пташиного дзьоба, лапи тварини й навіть вагу автомобіля Toyota Camry.

Тепер же вчені досліджують цю комаху під назвою диявольський броненосний жук, сподіваючись, що це допоможе створювати міцніші будматеріали.

Перші результати опублікували в журналі Nature. Дослідники кажуть, що панцир жука складається із шарів, які стикуються візерунком, що нагадує зуби пилки.

Як з’ясувалося, він може витримати тиск, який майже в 40 тисяч разів перевищує вагу комахи. Це, наприклад, якби 90-кілограмовий чоловік витримав вагу 3,5 мільйони кілограмів.

[Макс Барклі, фахівець із питань жуків]:
«Насправді, зберігати їх дуже складно, бо вельми непросто проткнути їх голкою. Треба просвердлювати його стоматологічним дрилем. Це велика проблема».

Вчені використовували електронний мікроскоп і комп’ютерну томографію, щоб вивчити скелет жука.

[Боюй Чень, дослідник жуків]:
«Отже, ці жуки не лише сильні, але й можуть розплющувати своє тіло, щоб потрапляти в тріщини кори дерева й висмоктувати його сік. Коли по ньому проїжджає машина, він, імовірно, може сплюснутися й відновитися».

Дослідники сподіваються, що жук допоможе їм зробити прорив не лише в будівництві, але й у інших галузях, наприклад, в автомобілебудуванні та авіації.
Коротке посилання на цю сторінку:

Чи допоможе панцир жука зробити будматеріали міцнішимиЯк інженери Boston Dynamics «навчили» роботів красиво танцюватиНауковці на крок наблизилися до розгадки антикітерського механізмуЇжа майбутнього? У Фінляндії зробили шніцель із повітряПід час розкопок у Помпеях знайшли церемоніальну колісницюФотопастки у гватемальських джунглях зняли життя ягуарівГонконгська компанія запустить масове виробництво медичних гуманоїдівНовий застосунок для спостереження за тюленями допоможе захистити цих тварин«Розумні» турнікети в аеропорту Дубая допомагають пройти паспортний контроль за секундиНова канатна дорога полегшить перевезення людей в Мехіко