07.05.2021
Телеканал NTD

У некрополі Саккара знайшли ще понад 80 давньоєгипетських саркофагів

У некрополі Саккара знайшли ще понад 80 давньоєгипетських саркофагів

Єгипетські археологи й далі успішно працюють у стародавньому некрополі Саккара. Вони виявили ще понад 80 незайманих..

Дата завантаження: 2021-03-07

video

Єгипетські археологи й далі успішно працюють у стародавньому некрополі Саккара. Вони виявили ще понад 80 незайманих саркофагів віком приблизно 2500 років. Вони збереглися навіть ліпше, ніж знайдені раніше.

Усі саркофаги покриті розписом, усередині лежать мумії. Їх досліджуватимуть у наукових лабораторіях. Також знайдено багато розписаних і позолочених статуеток.

На початку цього місяця єгипетські археологи також повідомили про цінну знахідку. Вони виявили 59 саркофагів із муміями жерців і вельмож, які служили XXVI династії фараонів. Вона правила 2500 років тому на початку Пізнього періоду Стародавнього Єгипту. Також знайдено 28 статуеток, амулетів і похоронних предметів. Саркофаги розміщені в кількох поховальних камерах завглибшки від 10 до 12 метрів. Загалом археологи знайшли шість камер, одну з них — лише нещодавно.

Саккара була некрополем Мемфіса — столиці Стародавнього царства. Тут ховали померлих понад 3000 років. У Саккарі стоять одинадцять пірамід, зокрема й східчаста піраміда Джосера. Цю споруду віком 4500 років уважають найдавнішою у світі великою кам’яною будівлею, що збереглися до наших днів.
Коротке посилання на цю сторінку:

У некрополі Саккара знайшли ще понад 80 давньоєгипетських саркофагівЖаби в Австралії відновлюються після пожеж ліпше, ніж очікувалосяТихіше, ніж на Різдво: локдауни у 2020-му вдвічі знизили шумове забруднення«Карантинний» телевізор і пульт на сонячних батареях: новинки від SamsungУ Японії випустили окуляри, що визначають тон шкіри обличчяУ Європі оголосили полювання на запахи«Розумні» пилососи й роботи-помічники: новинки виставки CES-2021Рідкісне дерево віком 20 млн років знайшли на ЛесбосіЯк інженери Boston Dynamics «навчили» роботів красиво танцюватиУ Німеччині розробили екологічну пошукову систему