22.12.2021
Телеканал NTD

Біонічні рукавички повернули радість 80-річному бразильському піаністові

Біонічні рукавички повернули радість 80-річному бразильському піаністові

Знаменитий бразильський піаніст Жуан Карлос Мартінс уперше за 25 років грає на фортепіано десятьма пальцями. Через..

Дата завантаження: 2021-04-21

video

Знаменитий бразильський піаніст Жуан Карлос Мартінс уперше за 25 років грає на фортепіано десятьма пальцями. Через хвороби й нещасні випадки руки погано його слухаються. Музикувати попри недугу йому допомагають біонічні рукавички.

[Жуан Карлос Мартінс, піаніст]:
«Можливість знову грати всіма пальцями після двадцяти років перерви для мене, вісімдесятирічної людини, — справжнє диво».

Піаніст прославився як один із найкращих у світі виконавців Баха. Він записав усі клавішні твори німецького композитора. Мартінс також був провідним піаністом Симфонічного оркестру Бостона й Лос-Анджелеської філармонії.

Замолоду в нього з’явилася дистонія, що викликала мимовільні скорочення м’язів. А у 28 років, граючи у футбол, він упав на праву руку.

[Жуан Карлос Мартінс, піаніст]:
«Пошкодився ліктьовий нерв, і я подумав про самогубство. Я пішов у ванну з бритвою, аж раптом задзвонив телефон. Це був мій викладач гри на фортепіано з Бразилії, а я перебував у Нью-Йорку. Ми проговорили 15 хвилин, хоча спочатку я не хотів відповідати. Я відкинув бритву й зрозумів, що значить любити життя».

На цьому нещастя не закінчилися. У 95-му піаніст був у Болгарії, і на нього напали грабіжники. Тоді його вдарили по голові, і права рука перестала рухатися.

Допомогти музикантові вирішив винахідник Убіратан Бізарру. Він розробив неопренові біонічні рукавички, які допомагають пальцям рухатися.

[Убіратан Бізарру, винахідник]:
«Він збирався на операцію і прощався зі своїми руками. Тоді я подумав: чи є хоч якесь просте розв’язання цієї проблеми? Наступного дня я почав думати про пристрій, що допоміг би його пальцям ворушитися».

На виготовлення таких рукавичок потрібно чотири дні й менш ніж 100 доларів. Винахідник уже експортує ці вироби до Європи.

А літній піаніст щодня музикує. Йому доводиться, як у дитинстві, заново опановувати гру на піаніно. Але він сповнений рішучості досягти успіху й знову виконувати твори класичних композиторів.

[Жуан Карлос Мартінс, піаніст]:
«Сподіваюся, що зможу зіграти це й показати, що людина ніколи не має втрачати надію».

Коротке посилання на цю сторінку:

Біонічні рукавички повернули радість 80-річному бразильському піаністовіВіденські спецпризначенці переодягнулися в супергероїв, щоб розважити дітей у лікарніУ Київському ботанічному саду імені Фоміна цвітуть магноліїВулиці Бонна вбралися в рожеві шати з вишневих квітівМорський птах через ураган опинився в пустелі ТехасуВеликодня казка біля дому: берлінець прикрасив газон яйцями й кумедними фігурками106-річна піаністка: «Мої пальці не можуть без клавіш»У бельгійському зоопарку панди-близнюки вперше граються на снігуЕкскапітан футбольної збірної Швейцарії вчиться на годинникаря81-річна фітнес-бабуся стала зіркою тіктоку