22.01.2021
Телеканал NTD

Студентка з інвалідністю підкорила Олімп на спині грецького марафонця

Студентка з інвалідністю підкорила Олімп на спині грецького марафонця

Грецька студентка Елефтерія Тосіу попри інвалідність підкорила найвищу вершину Олімпу. Допоміг їй у цьому спортсмен Маріос..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Грецька студентка Елефтерія Тосіу попри інвалідність підкорила найвищу вершину Олімпу. Допоміг їй у цьому спортсмен Маріос Янаку, а також команда альпіністів і медиків. 22-річна дівчина змалку прикута до інвалідного візка, тому Маріос ніс її на спині. Для цього використовували спеціальний рюкзак.

Сходження на вершину, що заввишки майже 3000 метрів, тривало 3 години.

[Елефтерія Тосіу, підкорювачка Олімпу]:
«Мене охопили сильні почуття — і радість, і задоволення. Але гадаю, найсильніші емоції були, коли ми спустилися й зрозуміли, що змогли це зробити».

Зараз Елефтерія й Маріос уже вдома. У рідному місті Драма вони згадують пережите.

[Маріос Янаку, спортсмен]:
«Коли ми минули загородження з колючим дротом, стежка стала дуже вузькою і крутою. Мені не було куди ступити, і я ступив у порожнечу. Раптом чую, як ти кричиш. Тобі здалося, що ми падаємо, але все було гаразд».

Сходження нагору дівчина перенесла спокійно, а ось спуск був важчим. Дощило, дув вітер, і камені стали слизькими. Елефтерії довелося поборювати страх.

Маріос — марафонець і на гору підіймається не вперше. Та це сходження стало серйозним випробуванням.

[Маріос Янаку, спортсмен]:
«Приблизно на середині шляху я злякався, бо почав втомлюватися. У ці хвилини в мене виникла думки, що, можливо, ліпше повернутися назад».

Однак друзі-альпіністи допомогли спортсмену нести дівчину. Тож підкорення Олімпу стало успіхом усієї команди.

[Елефтерія Тосіу, підкорювачка Олімпу]:
«Я не мала на меті донести якесь послання людям чи щось довести. Я просто хотіла пережити ці почуття від сходження й дістати задоволення. Але якщо ми зможемо надихнути людей з інвалідністю, то я буду щаслива, і від цього здійснене нами стане ще прекраснішим».

Елефтерія вчиться на біолога, а у вільний час хоче займатися екстремальними видами спорту. До підкорення Олімпу вона пробувала літати на параплані.
Коротке посилання на цю сторінку:

Студентка з інвалідністю підкорила Олімп на спині грецького марафонцяКвітуча сакура ознаменувала початок весни у ВашингтоніМорський птах через ураган опинився в пустелі ТехасуВіденські спецпризначенці переодягнулися в супергероїв, щоб розважити дітей у лікарніМасаж і свобода: фіни бігають по снігу у вовняних шкарпеткахАвстралійка за 10 років виростила понад 200 осиротілих кенгуру й валабіСніг, сонце й млини: нідерландці радіють погоді й виходять гулятиВ Аргентині самка ягуара, що живе в неволі, навела дитинчат від дикого самцяМініпаб на колесах: англійка доставляє напої до дверей клієнтівУ бельгійському зоопарку панди-близнюки вперше граються на снігу