18.08.2022
Телеканал NTD

Британські захисники природи стежать за метеликами за допомогою зоологів-любителів

Британські захисники природи стежать за метеликами за допомогою зоологів-любителів

Природний заповідник Банк Гатчинсона, що на околиці Лондона, став домівкою для безлічі видів метеликів. І тут..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Природний заповідник Банк Гатчинсона, що на околиці Лондона, став домівкою для безлічі видів метеликів. І тут спостерігати за ними зовсім просто. Однак картина зовсім інша, якщо говорити про Велику Британію загалом. Врахувати всі різновиди вкрай складно.

Саме тому природоохоронній організації Butterfly Conservation уже не один рік допомагають проводити перепис цих комах зоологи-любителі.

[Саймон Севіл, волонтер Butterfly Conservation]:
«Дуже важливо знати, які метелики живуть у кожній місцевості. Ці комахи — добрі індикатори якості довкілля. Дізнавшись ситуацію в усій країні, ми можемо отримати чітку картину стану дикої природи й того, наскільки добре ми ведемо управління».

Щорічний перепис метеликів заснували 2010 року. Він чи не наймасштабніший у світі. Торік у ньому взяло участь понад 113 500 любителів.

Цього року учасників уже понад 110 тисяч.

Волонтерів просять знайти 20 основних видів метеликів. Для цього вони мають користуватися спеціальним застосунком, який автоматично визначає місцеперебування смартфона.

[Саймон Севіл, волонтер Butterfly Conservation]:
«Ці дані допоможуть нам зрозуміти, які є метелики, де й коли вони літають, і яка їхня чисельність. Через дуже теплу весну й раннє літо багато метеликів з’явилося раніше. Чи збереглися їхні популяції, чи вони вже зникли? Через зміни клімату деякі види стали зустрічати північніше. Такі дані також цінні. Яких метеликів більше цього року, яких менше? Ми не можемо отримати всю цю інформацію самостійно».

Зоозахисники також кажуть, що чисельність багатьох видів метеликів скорочується через утрату місць проживання, фермерство та інвазивні види рослин.

Вони зазначають, що три чверті видів метеликів тепер не так поширені на території країни, як раніше, а кількість майже половини зменшилася.

Учені також сподіваються, що карантин простимулює ще більше любителів природи долучитися до спостережень.
Коротке посилання на цю сторінку:

Британські захисники природи стежать за метеликами за допомогою зоологів-любителівСонячна електростанція полегшує побут селян у Малаві20 нових видів орхідей виявили в Коста-РиціЧилійські вчені присвятять десять років дослідженню СубантарктикиНавушники для сну й власна голограма: новинки стартапів на WMCВисокотехнологічна теплиця в Лондоні вміщує до 450 тисяч рослинВисокі технології для молодих батьків: виставка в ЛондоніУчені перевіряють тварин на віруси, щоб запобігти новим пандеміям«Тесла» об’їде Австралію, щоб випробувати заряджання від гнучких сонячних панелейНа Місяць уперше відправлять мініроботів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: