22.01.2021
Телеканал NTD

Смартфони на Android попереджатимуть про землетруси

Смартфони на Android попереджатимуть про землетруси

Саме так смартфони на базі Android тепер сповіщатимуть користувачів у всьому світі про землетрус у їхньому..

Дата завантаження: 2021-04-22

video

Саме так смартфони на базі Android тепер сповіщатимуть користувачів у всьому світі про землетрус у їхньому районі. Американська компанія Google розробила систему ShakeAlert. Вона використовує акселерометри, вбудовані в ґаджети. Очікується, що повідомлення заощадять користувачам дорогоцінні хвилини чи секунди, щоб знайти укриття й урятуватися.

Поки систему оповіщення тестують на телефонах у Каліфорнії. Цей штат, як і Японія та Мексика, уже використовує дані сейсмометрів, щоб попереджати людей про поштовхи.

А тепер хочуть, щоб коливання фіксували самі телефони й відправляли дані до загальної бази. Там інформацію аналізуватимуть і в разі небезпеки відправлятимуть на смартфони повідомлення.

Якщо система буде ефективною, то такі попередження приходитимуть жителям багатьох країн, включно з Індонезією та іншими державами, що розвиваються, де сейсмічних датчиків не вистачає.

[Марк Стогаїтіс, розробник із компанії Google]:
«У сейсмонебезпечних зонах живуть сотні мільйонів людей. Попередження за кілька секунд може дати час спуститися зі сходів чи відійти від небезпечних об’єктів і загалом сховатися. Якщо зможете отримувати раннє сповіщення про землетрус, зможете вберегтися».

Акселерометри — це датчики, які вимірюють напрямок і швидкість руху. Зазвичай їх використовують для функції повертання екрана.

Компанія вивчила показники цих пристроїв під час землетрусів і дійшла висновку, що вони можуть дати користувачам час від кількох секунд до хвилини.

Поки телефони можуть відрізнити землетрус від інших вібрацій лише під час заряджання, а також після того, як користувач дасть дозвіл на те, щоб ділитися даними з Google.

Водночас у компанії зазначають, що функція не зможе працювати в регіонах, де Google заблокований, наприклад у Китаї.
Коротке посилання на цю сторінку:

Смартфони на Android попереджатимуть про землетрусиГонконгська компанія запустить масове виробництво медичних гуманоїдівНовий тест визначає наявність коронавірусної хвороби по очахЯк бактерія костариканських жаб допоможе перемогти смертельний грибокПід час розкопок у Помпеях знайшли церемоніальну колісницюНове дослідження: бабки відновлюють баланс, роблячи сальто назадСистему попередження про китів розробили в ІрландіїВакцина AstraZeneca не дає повного захисту від південноафриканського штаму коронавірусуНа розкопках стародавньої Олімпії знайшли майже 3000-літню статуетку бикаЯк інженери Boston Dynamics «навчили» роботів красиво танцювати