18.07.2022
Телеканал NTD

Нова Гвінея має найрізноманітнішу флору серед островів світу

Нова Гвінея має найрізноманітнішу флору серед островів світу

Острів Нова Гвінея в Тихому океані має найбільше розмаїття рослин серед усіх островів світу. Так уважають..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Острів Нова Гвінея в Тихому океані має найбільше розмаїття рослин серед усіх островів світу. Так уважають ботаніки, які вперше провели перепис флори в регіоні.

У дослідженні взяли участь 99 учених із 56 різних закладів, зокрема з Королівських ботанічних садів К’ю, Музею природничої історії і Технологічного університету Папуа — Нової Гвінеї.

[Чарлі Гітабан, дослідник]:
«Цей острів — райський куточок на землі. Він унікальний. Це складно описати словами. Я щасливий».

Таке багатство флори утворилося через велику площі суходолу та ізольованість острова. Тут ростуть рідкісні орхідеї, пальми й рододендрони.

Загалом на Новій Гвінеї є 13 634 види рослин — більше, ніж на будь-якому іншому острові світу.

Проте одна з головних загроз для цього розмаїття — втрата території через розширення інфраструктури.

[Чарлі Гітабан, дослідник]:
«Мене непокоїть будівництво. Тут зведуть новий житловий масив. Тут уже побудували нову дорогу, яка сполучає всі міста провінції».

Острів Нова Гвінея належить Індонезії і Папуа — Новій Гвінеї. Це другий за величиною острів світу після Гренландії та найбільший у тропіках.
Коротке посилання на цю сторінку:

Нова Гвінея має найрізноманітнішу флору серед островів світуВисокі технології для молодих батьків: виставка в ЛондоніУ Мехіко знайшли 500-річний вівтар ацтеків, усипаний морськими зіркамиНовий браслет із датчиками допоможе людям із ДЦП працювати за комп’ютеромHonda побудувала аеродинамічний тунель для тестування автомобілівЗнайшли тест, який може врятувати від ракуДешеві телефони 5G — головний тренд Мобільного конгресу в БарселоніСонячна електростанція полегшує побут селян у МалавіНезвичайний скутер допомагає індійським фермерам підійматися на пальмиОдна з найбільших у Японії залізниць перейшла на зелену енергію

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: