Дослідники із Сан-Дієго придумали, як істотно зменшити обсяги пластикових відходів, які потрапляють у моря й океани. Вони роблять популярне в усьому світі літнє взуття — шльопанці чи в’єтнамки — з водоростей. Таким чином, воно стало біорозкладним.
[Майк Буркарт, професор хімії та біохімії]:
«Ми вирощуємо водорості в басейнах, у яких їх щільно висаджуємо. Коли вони повністю виростають, ми прямо тут за допомогою цієї машини зневоднюємо їх і перетворюємо на дуже глевку пасту».
Потім із пасти вилучають усі ліпіди, хімічним способом їх подрібнюють і створюють із них полімерний матеріал. З нього й виготовляють в’єтнамки. У природному середовищі такі шльопанці здатні повністю розкластися за чотири місяці.
[Наташа Гунаван, лаборант]:
«Якщо подивитися на те, який вигляд вони матимуть за чотири тижні, вісім тижнів і 12 тижнів, то стає зрозуміло, що наші зразки справді добре розкладаються в землі й компості. Ми бачимо значну втрату маси, а також структурної цілісності загалом».
Спочатку ця лабораторія виробляла з водоростей пальне, потім дошки для серфінгу, а тепер працює над капцями.
В’єтнамки — дуже доступне взуття. Тому його зазвичай купують на один сезон, а потім викидають. Учені сподіваються, що їхнє взуття на основі водоростей зменшить забруднення Світового океану.
Розробники також зазначають, що вже ведуть переговори з багатьма виробниками, щоб такий біопластик використовували й для створення іншої продукції.
Коротке посилання на цю сторінку: