28.09.2021
Телеканал NTD

Учені створили шльопанці з водоростей

Учені створили шльопанці з водоростей

Дослідники із Сан-Дієго придумали, як істотно зменшити обсяги пластикових відходів, які потрапляють у моря й океани...

Дата завантаження: 2021-02-28

video

Дослідники із Сан-Дієго придумали, як істотно зменшити обсяги пластикових відходів, які потрапляють у моря й океани. Вони роблять популярне в усьому світі літнє взуття — шльопанці чи в’єтнамки — з водоростей. Таким чином, воно стало біорозкладним.

[Майк Буркарт, професор хімії та біохімії]:
«Ми вирощуємо водорості в басейнах, у яких їх щільно висаджуємо. Коли вони повністю виростають, ми прямо тут за допомогою цієї машини зневоднюємо їх і перетворюємо на дуже глевку пасту».

Потім із пасти вилучають усі ліпіди, хімічним способом їх подрібнюють і створюють із них полімерний матеріал. З нього й виготовляють в’єтнамки. У природному середовищі такі шльопанці здатні повністю розкластися за чотири місяці.

[Наташа Гунаван, лаборант]:
«Якщо подивитися на те, який вигляд вони матимуть за чотири тижні, вісім тижнів і 12 тижнів, то стає зрозуміло, що наші зразки справді добре розкладаються в землі й компості. Ми бачимо значну втрату маси, а також структурної цілісності загалом».

Спочатку ця лабораторія виробляла з водоростей пальне, потім дошки для серфінгу, а тепер працює над капцями.

В’єтнамки — дуже доступне взуття. Тому його зазвичай купують на один сезон, а потім викидають. Учені сподіваються, що їхнє взуття на основі водоростей зменшить забруднення Світового океану.

Розробники також зазначають, що вже ведуть переговори з багатьма виробниками, щоб такий біопластик використовували й для створення іншої продукції.
Коротке посилання на цю сторінку:

Учені створили шльопанці з водоростейТайські археологи знайшли скелет кита віком 5000 роківУ Німеччині розробили екологічну пошукову системуУ Токіо з’явилася станція миття рук і дезінфікування смартфонівПрибирання й пісні: робот розважає медиків і пацієнтів лікарні в МюнхеніБіля берегів Мексики знайшли новий вид китівДосягнення й невдачі в медицині: огляд 2020 рокуІталійські лікарі відновили чоловікові обличчя за допомогою 3D-друкуПерша за 400 років: переселені бобри побудували греблю в СомерсетіЄвропейське космічне агентство оголосило про новий набір астронавтів