02.10.2021
Телеканал NTD

Яку насправді зовнішність мав Рафаель, і що йому не подобалося у своєму обличчі

Яку насправді зовнішність мав Рафаель, і що йому не подобалося у своєму обличчі

Майстру доби Відродження Рафаелю, мабуть, не подобався його ніс. Такого висновку дійшли вчені Римського університету, які..

Дата завантаження: 2021-03-02

video

Майстру доби Відродження Рафаелю, мабуть, не подобався його ніс. Такого висновку дійшли вчені Римського університету, які зробили 3D-реконструкцію обличчя італійського живописця.

Очі й губи на змодельованій голові схожі на ті, що художник малював на автопортретах. Однак ніс на картинах інший. Учені вважають, що Рафаель хотів зобразити свою зовнішність витонченішою.

Модель обличчя зробили на основі гіпсового зліпка, знятого з імовірного черепа художника. Його останки, поховані в римському Пантеоні, ексгумували 1833 року. Поруч також спочивали учні Рафаеля; крім того, знайдено й непізнані кістки.

Науковці відтворили зовнішність художника, бо хотіли переконатися, що останки належать саме йому. Експеримент підтвердив це на 85 %.

Рафаель народився 1483 року в Урбіно, а помер 1520-го в Римі. Йому було 37 років. Учені вважають, що смерть спричинило респіраторне захворювання.
Коротке посилання на цю сторінку:

Яку насправді зовнішність мав Рафаель, і що йому не подобалося у своєму обличчіЙорданський модник: «Почуваюся стільцем, який ходить вулицями»Різдвяний вертеп на воді: незвичайна інсталяція у Венеціанській лагуніМасштабний фестиваль ліхтарів відкрився в ТаллінніОгляд 2020 року: «зоряні» весілля, заручини й поповнення в родиніЧерез снігопад і закриті зимові курорти південнокорейці розкупили всі санкиБразилію хочуть озеленювати новими сортами декоративної пасифлориУ Флоренції реставрують перше у світі джакузіБоснієць так полюбив скандинавські саги, що перевтілився у вікінгаМобільний театр подорожує бідними кварталами Єгипту