16.03.2021
Телеканал NTD

Яку насправді зовнішність мав Рафаель, і що йому не подобалося у своєму обличчі

Яку насправді зовнішність мав Рафаель, і що йому не подобалося у своєму обличчі

Майстру доби Відродження Рафаелю, мабуть, не подобався його ніс. Такого висновку дійшли вчені Римського університету, які..

Дата завантаження: 2021-05-16

video

Майстру доби Відродження Рафаелю, мабуть, не подобався його ніс. Такого висновку дійшли вчені Римського університету, які зробили 3D-реконструкцію обличчя італійського живописця.

Очі й губи на змодельованій голові схожі на ті, що художник малював на автопортретах. Однак ніс на картинах інший. Учені вважають, що Рафаель хотів зобразити свою зовнішність витонченішою.

Модель обличчя зробили на основі гіпсового зліпка, знятого з імовірного черепа художника. Його останки, поховані в римському Пантеоні, ексгумували 1833 року. Поруч також спочивали учні Рафаеля; крім того, знайдено й непізнані кістки.

Науковці відтворили зовнішність художника, бо хотіли переконатися, що останки належать саме йому. Експеримент підтвердив це на 85 %.

Рафаель народився 1483 року в Урбіно, а помер 1520-го в Римі. Йому було 37 років. Учені вважають, що смерть спричинило респіраторне захворювання.
Коротке посилання на цю сторінку:

Яку насправді зовнішність мав Рафаель, і що йому не подобалося у своєму обличчіЗнаменитому хмарочосові Емпайр-Стейт-Білдинг виповнилося 90 роківВ Австралії біженців залучають до спорту й допомагають влитися в суспільствоМотодельтаплани й пакистанська кухня: в Ісламабаді влаштували фестиваль туризмуКанадці побудували найбільший сніговий лабіринтУ болівійському зоопарку вдруге приносять потомство рідкісні андські фламінгоЯпонські ченці босоніж походили по розпеченому вугіллю й помолилися про здоров’я людейУ Мілані шкільний двір перетворили на штучний сніговий схилІндійці влаштували перегони буйволів з нагоди кінця збору врожаюУ галереї Берліна показали відновлену картину Бастіаніно