21.07.2022
Телеканал NTD

Яку насправді зовнішність мав Рафаель, і що йому не подобалося у своєму обличчі

Яку насправді зовнішність мав Рафаель, і що йому не подобалося у своєму обличчі

Майстру доби Відродження Рафаелю, мабуть, не подобався його ніс. Такого висновку дійшли вчені Римського університету, які..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

Майстру доби Відродження Рафаелю, мабуть, не подобався його ніс. Такого висновку дійшли вчені Римського університету, які зробили 3D-реконструкцію обличчя італійського живописця.

Очі й губи на змодельованій голові схожі на ті, що художник малював на автопортретах. Однак ніс на картинах інший. Учені вважають, що Рафаель хотів зобразити свою зовнішність витонченішою.

Модель обличчя зробили на основі гіпсового зліпка, знятого з імовірного черепа художника. Його останки, поховані в римському Пантеоні, ексгумували 1833 року. Поруч також спочивали учні Рафаеля; крім того, знайдено й непізнані кістки.

Науковці відтворили зовнішність художника, бо хотіли переконатися, що останки належать саме йому. Експеримент підтвердив це на 85 %.

Рафаель народився 1483 року в Урбіно, а помер 1520-го в Римі. Йому було 37 років. Учені вважають, що смерть спричинило респіраторне захворювання.
Коротке посилання на цю сторінку:

Яку насправді зовнішність мав Рафаель, і що йому не подобалося у своєму обличчіТиждень моди в Лондоні: колекція турка Бори АксуЯпонський парад пройшов у Нью-ЙоркуRalph Lauren у Нью-Йорку: чорно-біла класика й романтичні ноткиПонад 2000 індійців зібралося на фестиваль риболовліВ Антарктиді знайшли корабель, який затонув 107 років тому«Музей майбутнього» відчинив свої двері в ДубаїГігантських «сороконіжок» Тео Янсена показали в музеї в ГаазіВесільні тренди після пандемії: нова виставка в ЛондоніУ Бразилії збудували ще одну гігантську статую Христа

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: