12.03.2022
Телеканал NTD

ООН повідомляє про сотні випадків порушення прав людини в Афганістані

ООН повідомляє про сотні випадків порушення прав людини в Афганістані

«Талібан» відповідальний за десятки випадків порушення прав людини в Афганістані. Про це у звіті заявила місія..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

«Талібан» відповідальний за десятки випадків порушення прав людини в Афганістані. Про це у звіті заявила місія ООН зі сприяння цій країні.

Угруповання керує державою вже десять місяців, відколи США та їхні союзники вивели звідти свої війська. У документі йдеться, що за цей час таліби піддали переслідуванню членів попереднього уряду, правозахисників та журналістів.

Голова місії зазначає, що країна зіткнулася з економічною, фінансовою та гуманітарною кризою небаченого масштабу.

[Маркус Потцель, голова Місії ООН зі сприяння Афганістану]:
«Відбуваються позасудові страти, довільні арешти, тортури та жорстоке поводження. Жінок і дівчат позбавляють права на участь у багатьох аспектах повсякденного та суспільного життя, а ще обмежують свободу ЗМІ й громадянське суспільство».

Офіційні особи «Талібану» раніше заявляли, що вони не проводитимуть чисток і що бійцям такі дії вчиняти заборонено.

У звіті наголошено, що цієї обіцянки не дотрималися. Особливу роль у переслідуваннях приписують двом органам державної влади.

[Фіона Фразер, голова служби з прав людини]:
«Це міністерство пропаганди доброчесності та запобігання порокам і головне розвідувальне управління. Конкретно їх згадано у звіті».

У документі наведено свідчення щодо 160 позасудових страт, 178 довільних арештів та 56 випадків тортур і жорстокого поводження. Порушено права людини також і 173 журналістів і працівників ЗМІ.
Коротке посилання на цю сторінку:

ООН повідомляє про сотні випадків порушення прав людини в АфганістаніКитай продовжив військові маневри поряд із ТайванемКраїни ЄС домовилися знизити імпорт російської нафти на 90 %Двоє людей згоріли в машині під час лісових пожеж у КаліфорніїДві масові стрілянини за вихідні: 11 загиблих, 8 пораненихРосійський військовик визнав себе винним у воєнному злочиніДР Конго вимагає від представника місії ООН залишити країну«Місто вже не впізнати»: як Гонконг змінився за останні п’ять роківШрі-Ланка: президент утік і пішов у відставкуЕкономіка КНДР скочується вниз

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: