01.11.2022
Телеканал NTD

Застосунок допомагає пакистанцям із глухотою спілкуватися з іншими людьми

Застосунок допомагає пакистанцям із глухотою спілкуватися з іншими людьми

Пакистанська студентка Алішба не чує від народження. Вона навчається в Карачі на дизайнера інтер'єру й мріє..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Пакистанська студентка Алішба не чує від народження. Вона навчається в Карачі на дизайнера інтер’єру й мріє відкрити власну справу. Дівчина часто ходить до магазинів, які продають товари для дому, щоб стежити за тенденціями моди. Щось і купує.

З продавцями розмовляє через застосунок для глухих. Дзвонить до кол-центру, і сурдоперекладач передає запитання її співрозмовнику, а потім мовою жестів повідомляє відповіді.

Алішба каже, що стала почуватися вільніше. Раніше їй доводилося просити про допомогу рідних. Тепер вона цілком самостійна.

Застосунок розробила пакистанка, чиї батьки глухі. Вона бачила, перед якими труднощами вони постають усе життя. Тож вирішила допомогти всім глухим.

У кол-центрі одночасно працюють чотири чи п’ять перекладачів.

[Алія Афзал, сурдоперекладачка]:
«Нам дзвонять з усього Пакистану й навіть з усього світу: з Індії, Бангладеш, Америки та інших країн. Здебільшого допомога потрібна в банках та лікарнях. Є також деякі надзвичайні ситуації, коли спілкування дуже важливе».

Застосунок працює з минулого року. Нині ним користуються десять тисяч людей у 106 країнах. Більшість живуть у Пакистані, 10 % — в Індії та 20 % — в інших регіонах світу. За день до кол-центру надходить до 80 дзвінків.

Сурдоперекладачі працюють поки що лише вдень. Планують поступово переходити на цілодобовий режим.
Коротке посилання на цю сторінку:

Застосунок допомагає пакистанцям із глухотою спілкуватися з іншими людьмиВід баристи до будівельника: роботи Сінгапуру виходять на роботуРідкісна знахідка: вагітну самицю іхтіозавра виявили в ЧиліЗнайшли тест, який може врятувати від раку«Тесла» об’їде Австралію, щоб випробувати заряджання від гнучких сонячних панелейСиній дім став популярним туристичним місцем СеулаДо бідних районів Найробі проводять дешевий інтернетЯк вивчають одну з найбільших печер у світіПомпеї охоронятиме робопесВисокотехнологічна теплиця в Лондоні вміщує до 450 тисяч рослин

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: