06.11.2022
Телеканал NTD

Від баристи до будівельника: роботи Сінгапуру виходять на роботу

Від баристи до будівельника: роботи Сінгапуру виходять на роботу

Від геодезиста на будмайданчику до андроїда, що сканує книжкові полиці в бібліотеці. Дедалі більше професій у..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Від геодезиста на будмайданчику до андроїда, що сканує книжкові полиці в бібліотеці. Дедалі більше професій у Сінгапурі опановують роботи. Так високотехнологічна держава намагається впоратися з браком робочої сили, який став значнішим на тлі пандемії.

У місті-державі, де живе 5,6 мільйона осіб, з початку локдаунів і до вересня 2021 року стало значно менше трудових мігрантів. Майже 240 тисяч. А Сінгапур залежить від іноземної робочої сили. Особливо у сфері послуг, готельного бізнесу та будівництва.

Ось робот-собака «Спот» пробирається по багні та гравію, щоб перевірити хід будівництва.

А цей робот допомагає сканувати книги в бібліотеці й аналізувати іншу інформацію.

[Лі І Фуан, співробітниця Національної бібліотеки Сінгапуру]:
«Персоналу не треба читати один за одним номери, що стоять на полиці, і це зменшує рутинні й трудомісткі завдання, бо ми не можемо впоратися зі збільшенням витрат на робочу силу».

А одна мережа готелів витратила на високотехнологічні сенсори й роботів майже 100 тисяч доларів. Так, у 40 готелях працюють андроїди-прибиральники, а також винищувачі комах.

Утім, не всім подобається, що капучино в кав’ярні їм готує робот-бариста.

[відвідувач кав’ярні]:
«Ми завжди й в усьому хочемо якось взаємодіяти з людьми. І їжа — дуже важлива частина. Тому, коли замовляємо поїсти, хотілося б мати справу з людиною».

Сінгапур посідає друге місце у світі за кількістю роботів в обробній промисловості. Лідирує Південна Корея. У першій п’ятірці також Японія, Німеччина та Швеція.
Коротке посилання на цю сторінку:

Від баристи до будівельника: роботи Сінгапуру виходять на роботу«Тесла» об’їде Австралію, щоб випробувати заряджання від гнучких сонячних панелейАерофотознімання снігу допомагає ліпше управляти водними ресурсами СШАМетеликів-монархів стало прилітати більшеДві чилійки випадково знайшли рідкісні останки давньої морської рептиліїБіженець побудував у таборі в Кенії сонячну електростанціюДо бідних районів Найробі проводять дешевий інтернетСонячна електростанція полегшує побут селян у МалавіВ Аргентині описали найбільшого мегараптора з довгими кігтями-серпамиЗнайшли тест, який може врятувати від раку

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: