21.07.2022
Телеканал NTD

У ДР Конго черниця побудувала гідроелектростанцію і сама її обслуговує

У ДР Конго черниця побудувала гідроелектростанцію і сама її обслуговує

У будівельній касці та спецодязі проводить більшу частину дня черниця Альфонсина Сіза. Вона збудувала маленьку гідроелектростанцію..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

У будівельній касці та спецодязі проводить більшу частину дня черниця Альфонсина Сіза. Вона збудувала маленьку гідроелектростанцію в місті Міті, що в ДР Конго. Тепер сама її обслуговує.

[Альфонсина Сіза, черниця]:
«Монастирю треба був електрик, і в мені побачили талант. Тож мені запропонували вивчати електротехніку. Так усе й почалося. Монастир надихнув мене вчитися».

Лише 20 % населення ДР Конго мають електропостачання. Водночас інфраструктура вже стара, тому електроенергію подають із перебоями.

Черниця втомилася покладатися на свічки й генератор, що працює на пальному. Тож сім років тому почала збирати гроші на будівництво гідроелектростанції.

Тепер школярі можуть вивчати, як працювати на комп’ютері, не лише з книжок. А в лікарні здатні зробити рентген коли завгодно.

[Альфонсина Сіза, черниця]:
«Ми забезпечуємо електрикою школу й так допомагаємо навчати дітей. А подаючи електроенергію до лікарні, ми допомагаємо всім людям».

До того як збудували саморобну електростанцію, у Міті подавали електроенергію двічі-тричі на тиждень. До того ж лише на кілька годин.
Коротке посилання на цю сторінку:

У ДР Конго черниця побудувала гідроелектростанцію і сама її обслуговуєАвстралійським дівчаткам-підліткам допомагають пережити перехідний вікСтартап допомагає жителям Сіднея правильно позбуватися сміттяМіські городи: дедалі більше римлян іде на грядкиНесправжні коргі пройдуть парадом на честь королевиПотік кубинських мігрантів до США різко збільшивсяСпалах віспи мавп у Європі стривожив медиківПротест сімейних лікарів проходить в ІталіїЧому багаті північнокорейці відмовляються від квартир у пентхаусахАфриканська компанія робить пальне із шин

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: