06.11.2022
Телеканал NTD

Австралія вдвічі зменшить обсяг харчових відходів до 2030 року

Австралія вдвічі зменшить обсяг харчових відходів до 2030 року

Похід у магазин — для багатьох річ звична. Як і те, що ми відправляємо залишки їжі..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Похід у магазин — для багатьох річ звична. Як і те, що ми відправляємо залишки їжі на смітник.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, щороку у світі викидають третину харчів. Ця статистика відбиває і стан речей в Австралії. Місцева влада каже, що щороку на звалищах опиняється 7,6 мільйона тонн харчів.

[Меліта Джазбак, співробітниця Інституту сталого майбутнього]:
«Якщо людина купує п’ять пакетів із харчами, то приблизно один пакет пропадає. 34 % припадає на житловий сектор. Тобто ми купуємо харчі і їх не їмо».

Це також втрати для економіки. Лише в Австралії щороку це коло 27 мільярдів доларів. А якщо говорити про сільське господарство, то чверть води, яку використовують для вирощування харчів, зрештою буде змарновано. Для порівняння, один гамбургер — це 90-хвилинний душ.

В Австралії проблему намагаються розв’язати. Створюють програми утилізації. З товарів роблять компост чи відправляють до продовольчих банків.

Є й креативніші ідеї. Майкл Моббс став у Сіднеї знаменитістю завдяки своїм сидінням, які одночасно — пристрої для створення компосту та грядки. Сюди можна скидати будь-які харчові відходи. Потім їх переробляють черв’яки.

[Майкл Моббс, винахідних лавок-грядок]:
«Я зрозумів, що головний мій внесок полягатиме в тому, що я перероблю їжу й поверну її назад у землю».

Такі сидіння вже з’явилися в деяких кафе. А це ще одна компанія із перероблення харчових відходів. Називається «Компостна революція». Її мета — навчити якнайбільше людей виробляти компост у себе вдома. І тому вона продає спеціальні контейнери.

До програми долучилося 80 тисяч сімей. Разом вони допомогли позбавити звалища від 23 тисяч тонн харчових відходів.

А загалом ціль уряду Австралії — до 2030 року удвічі зменшити обсяг харчових відходів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Австралія вдвічі зменшить обсяг харчових відходів до 2030 рокуПосуха в Сомалі посилюється: почали гинути дітиПити менше чаю закликали пакистанцівСпалах віспи мавп у Європі стривожив медиківТайванці захопилися аквапонікою на тлі спалаху епідемії коронавірусуЛас-Вегас позбувається газонів із живою травою2050 року понад 200 млн людей муситимуть мігрувати через посухуПівденнокорейці не знімають масок, навіть коли вимогу їх носити скасували

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: