21.06.2022
Телеканал NTD

Протести на Шрі-Ланці: люди вимагають відставки керівного сімейного клану

Протести на Шрі-Ланці: люди вимагають відставки керівного сімейного клану

Поліція Шрі-Ланки застосувала сльозогінний газ та водомети проти протестувальників. Люди вийшли до резиденції прем'єр-міністра та до..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

Поліція Шрі-Ланки застосувала сльозогінний газ та водомети проти протестувальників. Люди вийшли до резиденції прем’єр-міністра та до офісу президента через найгіршу за десятиліття економічну кризу.

Шрі-Ланка не може оплатити імпорт пального та товарів. Минулого тижня через багатогодинні відключення електроенергії та дефіцит предметів першої потреби влада мусила оголосити надзвичайну ситуацію.

З 2019 року державою керує родина Раджапакса. Наразі вона намагається провести перестановки та звільнення. Наприклад, президент Готабая Раджапакса звільнив свого брата з посади міністра фінансів та шукає нового керівника центробанку.

Проте місцеві жителі закликають до повного усунення сімейного клану.

[Упалі Карунатілаке, житель Шрі-Ланки]:

«Посаду президента треба віддати тому, хто раніше не був у політиці. Ця людина має взяти в радники інтелектуалів, вона має слухати поради експертів та міністрів».

[Хуссейн Сахір, житель Шрі-Ланки]:
«Вони розпустили уряд, але все одно повернулися майже ті самі клоуни. Ніякої різниці».

Упродовж багатьох років витрати Шрі-Ланки були вищими за надходження. Водночас через пандемію в країні не стало туристів — головного джерела поповнення держскарбниці.

Минулого місяця, напередодні переговорів із МВФ, уряд намагався девальвувати національну валюту. Як наслідок, це спричинило стрімку інфляцію.
Коротке посилання на цю сторінку:

Протести на Шрі-Ланці: люди вимагають відставки керівного сімейного клануГолова Євроради Шарль Мішель зустрівся з президентом Зеленським у КиєвіВООЗ заявляє, що пандемії ще далеко до завершенняМакрон переміг Ле Пен на президентських виборахНапад у День незалежності Ізраїлю — троє людей загинулоСумнозвісний клан Маркосів знову повертається до влади на ФіліппінахПорожні магазини й вулиці: Пекін і далі посилює карантинПід Барселоною зіткнулися потягиУ світі протестують проти російського вторгнення в УкраїнуМакрон висунув свою кандидатуру на президентські вибори

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: