06.09.2022
Телеканал NTD

У Ємені після 7 років війни почалося двомісячне перемир’я

У Ємені після 7 років війни почалося двомісячне перемир'я

Два місяці перемир'я. Укладена за посередництва ООН угода набула чинності в Ємені в суботу ввечері, коли..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Два місяці перемир’я. Укладена за посередництва ООН угода набула чинності в Ємені в суботу ввечері, коли почався мусульманський священний місяць Рамадан.

Уже сім років у цій країні триває воєнний конфлікт між владою і повстанцями-хуситами. Цілковите припинення вогню — перше з 2016 року.

[житель Ємену]:
«Чудово. Надіюся, що воно триватиме не два місяці, а завжди, бо люди втомилися й дуже натерпілися».

Угода містить припинення наступальних воєнних операцій, зокрема і транскордонних атак, а ще дозволяє імпортувати пальне до підконтрольних хуситам районів. Завдяки їй також можна виконувати деякі комерційні рейси зі столиці — Сани, яку утримують бойовики.

[житель Ємену]:

«Побачимо, як буде наділі. Якщо удари по Сані припиняться, аеропорт запрацює, порт «Ходейда» відкриється, тоді ми відчуємо, що це реальне перемир’я».

Військова коаліція на чолі із Саудівською Аравією втрутилася в конфлікт у березні 2015 року на боці уряду Ємену. Вона контролює морський і повітряний простір країни.

[жителька Ємену]:
«Учора ми побачили в соцмережах і взагалі в ЗМІ оголошення про двомісячне перемир’я. Але його не видно на місцях, воно лише на папері. Переходи не відкриваються, валюта не уніфікована, ціни не знижено. Економічна ситуація погіршується».

З минулого року західні країни й організації намагалися досягти постійного перемир’я, щоб відновити політичні переговори. Але хусити вимагали спочатку зняти блокаду.

У ширшому сенсі конфлікт уважають непрямою війною між мусульманами-сунітами Саудівської Аравії та шиїтським Іраном.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Ємені після 7 років війни почалося двомісячне перемир’яКава, чай та нагляд: кав’ярня допомагає не відкладати справи на потімНайстаріше дерево у світі, імовірно, росте в ЧиліКраїни ЄС домовилися знизити імпорт російської нафти на 90 %Унікальний готель в Індії: замість скла — сонячні панеліГолова Євроради Шарль Мішель зустрівся з президентом Зеленським у КиєвіТемзу в Лондоні хочуть заселити бобрами30-метрова стіна обвалилася на житлові будинки в Ла-ПасіБорис Джонсон залишається прем’єр-міністромУ Словаччині намагаються зупинити забруднення зі старої шахти

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: