18.08.2022
Телеканал NTD

Паралізовані змогли ходити завдяки новому стимулятору

Паралізовані змогли ходити завдяки новому стимулятору

Три пацієнти, чия нижня частина тіла після травми спинного мозку була повністю паралізованою, змогли ходити, їздити..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Три пацієнти, чия нижня частина тіла після травми спинного мозку була повністю паралізованою, змогли ходити, їздити на велосипеді та плавати за допомогою пристрою для стимуляції нервів. Технологію розробили у Швейцарії.

У дослідженні беруть участь пацієнти з травмами грудного відділу хребта, які ті дістали за період від року до дев’яти років до початку лікування.

Водночас вони змогли зробити свої перші кроки впродовж години після того, як нейрохірурги імплантували прототипи пристрою для стимуляції нервів.

Складніші види діяльності, зокрема ходьбу, їзду на велосипеді та плавання, пацієнти опанували приблизно за шість місяців після операції.

Апарати керуються дистанційно за допомогою програмного забезпечення з вбудованим штучним інтелектом.

[Грегуар Куртін, дослідник]:
«Це набагато точніша технологія. Вона дала нам змогу працювати з людьми з найтяжчою формою ушкодження спинного мозку, повним ушкодженням спинного мозку, відсутністю чутливості, відсутністю рухів. І все ж таки за допомогою цієї технології вони змогли робити самостійні кроки надворі, за межами лабораторії».

У разі травми спинний мозок не може відновитися. Однак саме він стимулює нервові клітини та активує потрібні м’язи. Дослідники кажуть, що тепер замість нього цю функцію виконує новий пристрій.

[Жоселін Блох, нейрохірург]:
«Спочатку все не так просто. Потрібне якесь вагове навантаження, їм треба зрозуміти, що відбувається. Але вони можуть одразу використовувати свої ноги й ходити. У процесі тренувань їхні м’язи міцнішають, а рухи стають плавнішими».

Компанія планує розширити дослідження. У них візьмуть участь від 70 до 100 пацієнтів. Здебільшого зі США. Потім вона збирається почати серійне виробництво цих стимуляторів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Паралізовані змогли ходити завдяки новому стимуляторуІдеально зручні велосипедні сидіння розробили в ЧехіїЗаплющити очі, щоб побачити мистецтво«Розумні» кросівки допоможуть скоригувати техніку бігуБританці вчаться водити фури в гарнітурах віртуальної реальностіГалюциногенні гриби допоможуть проти депресії?Новий браслет із датчиками допоможе людям із ДЦП працювати за комп’ютеромДрон-кур’єр доставляє їжу й ліки в ІрландіїДешеві телефони 5G — головний тренд Мобільного конгресу в БарселоніПоклик предків: з’явився застосунок, у якому можна передати послання з минулого в майбутнє

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: