21.06.2022
Телеканал NTD

Унікальна обсерваторія в Австралії допоможе уникати зіткнень на орбіті

Унікальна обсерваторія в Австралії допоможе уникати зіткнень на орбіті

Без тарілки й без телескопа. Ця астрономічна обсерваторія не схожа на інші. Вона використовує FM-радіохвилі для..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

Без тарілки й без телескопа. Ця астрономічна обсерваторія не схожа на інші. Вона використовує FM-радіохвилі для відстеження тисяч супутників над Австралією.

[Джеймс Палмер, виконавчий директор компанії ― власника обсерваторії]:
«Ми бачимо, що в космосі рух стає дедалі жвавішим. Такі інструменти допомагають зрозуміти, що там відбувається, і як ми можемо цим керувати».

Це перша у світі пасивна радіолокаційна космічна обсерваторія. Вона може вловити об’єкти на висоті до 10 тисяч кілометрів. У майбутньому це допоможе уникати зіткнень. Наприклад, у лютому 2009 року не розминулися два супутники: американський і російський. Другий вийшов із ладу, тож ухилитися від аварії не міг.

[Мелісса де Зварт, експерт із космічного права]:
«По-перше, зіткнувшись у космосі, об’єкти відразу руйнуються. Але є довгостроковий ефект. Наприклад, у космосі досі лишаються уламки від зіткнення 2009 року. Тобто довкола Землі обертаються тисячі об’єктів».

Обсерваторія називається «Окулус». Вона стоїть у дикій місцевості приблизно за 120 кілометрів від міста Аделаїда. Тут небо зазвичай ясне й найтемніше в Австралії.

[Джеймс Палмер, виконавчий директор компанії ― власника обсерваторії]:
«Ми маємо всі умови, необхідні для процвітання: розумні люди, сприятливі урядові програми. Усе в Австралії добре для цього підходить».

Обсерваторія допоможе і уряду, і приватним компаніям. Водночас вона повністю автономна, бо її живлять сонячні панелі.
Коротке посилання на цю сторінку:

Унікальна обсерваторія в Австралії допоможе уникати зіткнень на орбітіВиросло перше у світі соняшникове поле, яке посадив дронНезвичайний скутер допомагає індійським фермерам підійматися на пальмиГалюциногенні гриби допоможуть проти депресії?Останки найбільшого птерозавра юрського періоду знайшли в ШотландіїЛітальна обсерваторія НАСА готується до нової місіїНа грецькому острові Тілос більше немає сміттєзвалищаУчені досліджують чисту альтернативу ядерній енергіїРідкісна знахідка: вагітну самицю іхтіозавра виявили в ЧиліТелескоп «Габбл» виявив найвіддаленішу від Землі зірку

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: